Stanování je skvělý způsob, jak se dostat blíž k přírodě, odpočinout si od každodenního shonu a zažít dobrodružství. Aby byl váš zážitek co nejlepší, je důležité vybrat si ten správný kemp. V tomto článku vám poradíme, kde hledat a na co si dát pozor při výběru kempu v Čechách.

Zdroj: Youtube

Kde hledat?

Výběr správného kempu začíná tím, kde ho hledat. Pokud preferujete dobré zázemí, podívejte se na oblíbené stránky, kde najdete hodnocení a recenze různých kempů. Hledáte-li něco konkrétního, jako je například kemp u vody nebo v horách, můžete využít mapy a hledat podle lokality, která vás láká.

 • Kempy-chaty.cz - Webová stránka nabízející přehled kempů, chatek a dalších ubytovacích zařízení v ČR. Najdete zde i recenze a hodnocení od návštěvníků.
 • Dokempu.cz - Webová stránka poskytující hodnocení a recenze kempů v České republice. Můžete zde najít informace o vybavení, cenách a dostupnosti kempů.
 • Camp.cz - Obsáhlý katalog kempů v ČR a dalších evropských zemích. Umožňuje vyhledávat kempy podle různých kritérií a přečíst si recenze ostatních cestovatelů.
 • Turistika.cz - Webová stránka zaměřená na turistiku v ČR, kde najdete nejen kempy, ale také tipy na výlety a aktivity v přírodě.
 • Mapy.cz - Populární mapová aplikace, která umožňuje vyhledávat kempy podle lokality a zobrazovat je na mapě spolu s dalšími zajímavými místy v okolí.

Podle čeho vybírat?

 1. Jedu sám, nebo s rodinou? Pokud vyrážíte sami, můžete si dovolit více dobrodružství a menší komfort. Naopak s rodinou, zejména s malými dětmi, je třeba myslet na bezpečnost a vybavení kempu. Některé kempy nabízejí dětská hřiště, animační programy a restaurace s dětskými menu.
 2. Jaké zázemí potřebuji? Rozmyslete si, zda potřebujete kompletní zázemí s restaurací, sprchami a sociálním zařízením, nebo vám stačí základní vybavení. Některé kempy mají společenské místnosti, grilovací místa nebo kuchyňky. Důležité je také zjistit, zda je v kempu zdroj vody a jaké jsou podmínky pro využívání sprch a toalet.
 3. Jaké aktivity mám v plánu? Pokud chcete například rybařit, plavat nebo podnikat horské túry, vybírejte kemp v blízkosti vhodných lokalit. Mnohé kempy nabízejí také sportovní aktivity, jako je volejbal, tenis nebo půjčování lodí.
 4. Jaká je dostupnost a dopravní spojení? Zjistěte, jak se do kempu dostanete. Pokud jedete autem, zjistěte, zda je v kempu parkoviště a jaké jsou poplatky za parkování. Pokud cestujete hromadnou dopravou, ověřte si dostupnost spojů a jejich frekvenci.
 5. Jaké jsou podmínky pro domácí mazlíčky? Pokud plánujete vzít svého psa nebo jiného domácího mazlíčka, zjistěte, zda je v kempu povolen a jaká pravidla je třeba dodržovat, například vodítko, košík nebo poplatky za pobyt zvířat.
 6. Jaké jsou recenze a hodnocení? Před konečným rozhodnutím si přečtěte recenze a hodnocení kempu od ostatních návštěvníků. Tím získáte lepší představu o kvalitě služeb a prostředí.
 7. Jaké jsou storno podmínky? Pokud si rezervujete pobyt dopředu, zjistěte si podmínky pro zrušení rezervace. Mohou se hodit v případě nepředvídaných událostí.
 8. Jaké jsou ceny a dostupnost? Ujistěte se, že ceny kempu odpovídají vašemu rozpočtu a že je kemp dostupný v termínu, kdy plánujete cestovat. Některé kempy mohou být v hlavní sezóně plně obsazené, takže je dobré rezervovat je včas.
 9. Jaké jsou bezpečnostní opatření? Zjistěte, jaké bezpečnostní opatření kemp poskytuje. Například noční hlídání, uzamykatelné skříňky nebo první pomoc v areálu.
 10. Jaké jsou možnosti stravování? Pokud nechcete vařit sami, zjistěte, zda je v kempu restaurace nebo obchod s potravinami. Některé kempy nabízejí také snídaně nebo polopenzi.

Nejpopulárnější kempy v ČR

Pokud plánujete dovolenou pod stanem, v chatce nebo v karavanu, máme pro vás tipy na tři nejlepší kempy v České republice. Tyto kempy jsou ideální volbou pro jednotlivce i rodiny, které chtějí strávit čas v krásné přírodě a využít bohaté nabídky aktivit a služeb.

 • 1. Camping Vranovská pláž
  • Lokalita: Na břehu Vranovské přehrady, jižní Morava.
  • Ubytování: Mobilheimy, penziony, chatky, 60 míst pro karavany, 300 míst pro stany.
  • Aktivity: Tobogán, lanový park, vodní fotbal, horská kola, kajaky, paintball.
  • Web: Camping Vranovská pláž
 • 2. Autocamp Sedmihorky
  • Lokalita: Český ráj, obklopený lesy a skalami.
  • Ubytování: Chatky, stany, mobilní domy, indiánské týpí.
  • Aktivity: Rybník Bažantník, kulturní programy, dětská hřiště, stolní tenis, minigolf.
  • Web: Autocamp Sedmihorky
 • 3. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm
  • Lokalita: Podhůří Beskyd, blízko aquaparku.
  • Ubytování: 22 chat, z toho 2 dvoupatrové s krbem, 6 dvoulůžkových, 15 čtyřlůžkových.
  • Aktivity: Badminton, kuželky, stolní tenis, ohniště a pergoly s krby.
  • Web: Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Je možné kempovat mimo kempy?

Pokud chcete zažít kempování mimo oficiální kempy, podívejte se na web bezkempu.cz. Tato stránka vám umožní legálně kempovat na soukromých pozemcích bez obav z pokut. Chcete-li stanovat na divoko, ověřte si předem pravidla v dané oblasti, protože ne všude je možné legálně postavit stan a rozdělat oheň.

Stanování mimo kempy má své kouzlo, ale je třeba dbát na ochranu přírody. Vždy po sobě pečlivě uklízejte všechny odpadky a dodržujte pravidla pro rozdělání ohně. Výběr místa je také klíčový – blízko vody může být příjemně, ale hrozí větší výskyt komárů, v lese najdete stín, ale pozor na padající větve a šišky.

Vybrat si správný kemp v Čechách není složité, pokud víte, co hledáte. Ať už preferujete plně vybavený kemp, nebo klidné místo mimo civilizaci, vždy si předem zjistěte potřebné informace a plánujte s předstihem. A hlavně – užijte si krásy české přírody naplno!

Zdroj: https://www.dokempu.cz/, https://www.4camping.cz, https://www.bezkempu.cz, https://www.kdyjet.cz

Související články