Pro začátek jedna super snadná otázka. Co už nežere ani Piňda, tedy pes Škopkových, kterého "hrál" čtyřnohý mazlík Heleny Růžičkové? Odpověď vidíte na úvodní fotografii, prostě maso z ....... v této rodině už nikdo nechce. Tedy skoro, maminka Škopková má na rozdíl od ostatních jiný názor.

Co dělala Helena Růžičková krátce před svou smrtí v Hošticích? Do sopránu ladila paní řídící, tak to muselo být něco jiného...

Zdroj: Youtube

Filmy Slunce, seno atd. Víte o nich opravdu všechno?

Užjte si léto ve společnosti Škopkové, Konopníkové, Blaženy, Venci, faráře Otíka a dalších postav z nesmrtelné filmové trilogie Slunce, seno... A 6. července přijďte na hoštický festival, který vám připomene 40 let od premiéry filmu Slunce, seno, jahody a nabídne spoustu zábavy.

Budete se zase dívat?

Fanouškům nesmrtelné filmové trilogie nejprve připomínáme, kdy své oblíbené komedie můžou vidět v televizi:

  • 20. 6. si na Primě připomeneme 1. díl, tedy Slunce, seno, jahody,
  • 27. 6. odvysílá Prima 2. díl, těšte se na Slunce, seno a pár facek,
  • 5. 7. to bude na Nově jiskřit, čeká vás Slunce, seno a erotika.

Tip na výlet: Hoštice budou slavit!

Vážení přátelé, letos je to přesně 40 let od premiéry filmu Slunce, seno, jahody," připomíná režisér Zdeněk Troška a zve vás 6. července na festival Slunce, seno 40 do Hoštic. Začíná od 10 hodin a bavit se budete celý den. Počítá se s autogramiádou, besedou, fotografickou výstavou i projekcemi.

Kromě režiséra má přijet například Jaroslava Kretschmerová (Evík), Jiří Lábus (živočichář Béďa), Petra Pyšová (Miluna), Broněk Černý (Venca Konopník), Pavel Kikinčuk (Šimon Plánička) a další herecké hvězdy a nejen ty.

Den zpestří rovněž zábavné atrakce, prý se bude jezdit na posteli babičky Škopkové, testovat dojení krav na simulátoru nebo házet holínkou do dálky. Ale možná se bude házet i něčím jiným, podstatné je spíš kam. Ještě se nesou zvěsti, že v Hošticích proběhne také volba Miss Keliška! Více o celodenním veselí se dozvíte zde.