Na návštěvníky festivalu čekají 2 dny nabité zajímavým programem pro odbornou i širokou veřejnost, 4 patra gastronomických zážitků, 20 profesionálních kuchařů a 50 řečníků. Těšit se můžete na kulinářské novinky, známé tváře české gastroscény a ochutnávku rozmanitých chutí ze všech koutů světa. Oběma dny budou provádět moderátoři Markéta Hrubešová a Pavel Cejnar.

V tomto videu se můžete podívat na sestřih nejzajímavějších momentů z loňského ročníku:

Zdroj: Youtube

Hlavním ambasadorem letošního ročníku je Zdeněk Pohlreich - šéfkuchař, gastronom, podnikatel, moderátor kuchařských pořadů, autor a vydavatel kuchařských knih a inspirativní osobnost českého gastra.

Mezi dalšími ambasadory najdete například zakladatelku cukrářské školy HF Pastry Academy Helenu Fléglovou, nejmladší vítězku soutěže MasterChef Kristínu Nemčkovou, someliéra Jakuba Přibyla, koktejlového guru George Němce, moderátora Karla „Kovyho“ Kováře, Filipa Sajlera a řadu dalších.

Pestrý výběr témat i chutí

Celý prostor bude rozdělen do 8 tematických sekcí, v nichž bude probíhat speciální program. V sekci Fresh Market vás čeká představení novinek a sortimentu pro všechny profesionály z oboru HoReCa, také zde budou probíhat kuchařské a cukrářské show, ochutnávky, zajímavé rozhovory a prezentace.

Další sekce nabídnou zajímavé přednášky, barové show, ochutnávku moderního street foodu, prezentace kaváren a pražíren, vyhlášení soutěží Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024 a mnoho dalšího. Podrobnosti a kompletní program najdete na stránkách akce.

Rezervace a vstupenky

Vstupenky na festival můžete zakoupit v síti Ticketmaster a Ticketportal. V pátek 12. dubna proběhne program určený především pro odbornou veřejnost, sobota bude věnována i široké veřejnosti. Vstupenky lze zakoupit na každý den zvlášť. V případě zájmu o workshop s ambasadory je třeba si předem zarezervovat místo - kapacita je omezena.

Zdroj: makroczechgastrofest.cz

Související články