Let balonem je romantika a dobrodružství v jednom. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo. Při pozorování vás neruší hluk motoru a můžete v klidu plout vzduchem tak, jak pluli vzduchoplavci již před stovkami let. Pojďte se s námi podívat na ta nejkrásnější místa.

1. Český ráj

Milovníkům přírody doporučujeme let balonem nad Českým rájem. Určitě vás nadchne majestátní hrad Kost, labyrinty skalních měst, zámek Hrubá Skála tyčící se na skále, hrad Valdštejn či zámek v Sobotce. Tím největším lákadlem je snad výhled na dvě věže romantické zříceniny hradu Trosky na pozadí hor Krakonošova revíru. 

2. Pálava

Oddat se jižní Moravě je zážitek sám o sobě, a když jej povýšíte doslova do oblak, jistě bude tato akce jedna z těch legendárních. Lednicko-Valtický areál na seznamu UNESCO památek patří k našim nejzásadnějším kulturním krajinám, jehož nádheru si užijete nejlépe právě při letu balonem. A samotná CHKO Pálava stojí nejen za přelet, ale i přechod do Mikulova. A ať už uvidíte Svatý Kopeček seshora, nebo na něj vyšlapete, tato krajina vám přiroste k srdci.

3. Karlštejn

Kdo se rozhodne letět balonem nad Karlštejnem, bude dojatý nejen nádherou jednoho z nejkrásnějších českých hradů, ale zároveň objeví i kouzlo Českého krasu. Zvlněnou krajinu lesů a polí přetne Berounka a dle směru větru můžete v němém úžasu pozorovat kromě Karlštejna i Svatého Jana pod Skalou, lomy Malé i Velké Ameriky, údolí Berounky a brdské lesy. 

4. Český Krumlov

Užijte si Český Krumlov z výšky jen sami pro sebe. Tato naše kulturní a historická perla pod správou UNESCO je dostatečným důvodem zvednout se v balonu nad zem. V Krumlově se koná velké množství kulturních akcí, můžete si půjčit loď a splout část Vltavy, nebo výlet balonem doplnit o turistiku na Šumavě.

5. Lipno

Při letu vyhlídkovým balonem si užijete pohled na vodní nádrž Lipno, kterou z jedné strany lemují lesy a hraniční hřebeny. Těmi jsou známé vrcholky Plechý, Smrčina nebo Vítkův kámen. Všechny mají více než 1000 metrů, a tak je zcela jistě nepřehlédnete.

Na druhé straně budete moci obdivovat lipenské zátoky, místní osady a menší obce. Pěkný pohled je na vrcholky stromů nedalekého Národního parku Šumava. Na jižní straně Lipna můžete spatřit místní skiareál a stezku korunami stromů.

Zdroj: zazitky.cz, topskokpadakem.cz, kudyznudy.cz

Související články