Hotelnictví se neustále vyvíjí a vzhledem k obrovské konkurenci se hotely snaží co nejvíce vyniknout nad těmi tradičními a přilákat hosty na něco neobvyklého. Už jste někdy spali například v iglú? Nebo v rakvi? Těchto 5 hotelů patří mezi nejunikátnější hotely na světě.

1. Loď vysoko nad mořem

Jihokorejské přímořské město Jeongdongjin láká turisty na výletní loď, která vypadá, jako by ji vlny vyplavily na kopec nedaleko pláže. Ve skutečnosti se jedná o hotel ve tvaru plavidla, měřícího 165 metrů na délku a čnícího do výšky 45 metrů. Uvnitř se nachází 211 pokojů a hosté mohou také navštívit jednu z šesti restaurací. 

Zdroj: Youtube

2. Umělá iglú v hotelu Whitepod

Součástí švýcarského hotelu Whitepod jsou i minidomečky, které zvenčí připomínají iglú. Apartmány mají krb a jen málo prostoru a jsou určeny především zamilovaným párům, které si chtějí užít trochu té romantiky vedle šlehajících plamenů.

Zdroj: Youtube

3. Spaní v kapsli

Tento typ hotelů vymyšlený Japonci je opravdu velmi kuriózní. Zákazníci jsou ubytovaní v malých podlouhlých boxech (kapslích), naskládaných těsně vedle sebe. Tento typ hotelů je určený pouze pro přespání, kdy host nepotřebuje nic jiného než postel. Právě kvůli miniaturním prostorům se v “kapsli” nachází kromě postele už jen televizní obrazovka a vaše zavazadlo.

Zdroj: Youtube

4. Propeller Island City Lodge

Jeden z nejzvláštnějších hotelů se nachází u našich sousedů v Berlíně. Stojí za ním německý umělec, který přišel s nápadem udělat každý pokoj jedinečný. V jednom budete mít jako postel rakev, v dalším si budete připadat jako v lese a usínat budete v kmenu stromu. V neposlední řadě můžete narazit na pokoj, který je celý vzhůru nohama.

Zdroj: Youtube

5. Písek, kam se podíváš

A jako titul nejzvláštnějšího hotelu získává Sandcastle Hotel v Anglii. Jak už název napovídá, jde o hotel, který je celý zhotoven z písku, což zahrnuje i postele, pohovky, stoly a dokonce i toaletu! Zajímavostí je, že tento hotel nemá střechu, a zákazník si tak může vychutnat krásný spánek na pláži pod širým nebem.

Zdroj: Dům&Zahrada, czechmag.cz, stoplusjednicka.cz

Související články