Svátek růžového vína na Pražském hradě

Už po čtrnácté se bude ve Ville Richter na Starých zámeckých schodech konat oblíbený Svátek růžových vín, který nabídne nejen ochutnávku desítek vzorků od tuzemských vinařů, ale i nádherné výhledy na Prahu a pohodovou atmosféru.

Více informací na www.villarichter.cz

První pivní máj

Pokud vás srdce táhne směrem k pivu, vyrazte do Břevnovského kláštera na 9. ročník akce s názvem První pivní máj. V historických kulisách a okolním parku si můžete vychutnat na 80 piv z produkce českých i moravských minipivovarů, připravena bude také pestrá nabídka občerstvení, hudební vystoupení a zábava pro děti.

Více informací na www.prvnipivnimaj.cz

Hodování za Petra Voka v Třeboni

Netradiční gurmánskou prohlídku nabízí Zámecká lékárna v Třeboni. Hodování za Petra Voka představí dobové pokrmy, které si známý labužník a bonviván dopřával i se svými hosty z řad významných osobností a předních aristokratů. Pokud se hostiny nestihnete zúčastnit 1. května, můžete si vybrat některý z dalších termínů.

Více informací na www.zameckalekarnatrebon.cz

Lásky čas na Čecháči

Pokud chcete strávit první květnový den pod širým nebem a s celou rodinou, vezměte piknikovou deku a vyrazte na náměstí Svatopluka Čecha v Praze. Připraven bude pestrý program pro děti, fotobudka, tvůrčí dílny, stánky s občerstvením, víno, káva, dezerty a živá hudební vystoupení.

Více na praha10.cz

Cimbálové veselí v Pavlově

Prvomájový večer s moravským vínem a cimbálovkou si můžete užít v prostorách 400 let starých sklepů vinařství Topolanský. Kromě degustace a hudby se můžete těšit i na zajímavé povídání o víně.

Více na www.vinarstvitopolansky.cz

Veggie Náplavka

Romantickou procházku podél Vltavy si můžete zpříjemnit návštěvou festivalu Veggie Náplavka. Ochutnat tu můžete veganské speciality v nejrůznějších podobách a seznámit se tu můžete i s nejnovějšími trendy v ekologickém životním stylu a rostlinné gastronomii.

Více na www.veggienaplavka.cz

Související články