Designu nové lounge (salónku pro cestující) se ujal renomovaný český designér Patrik Kotas se svým týmem ze studia Kotas & Partners. Tým, který má na svém kontě i design oblíbených vozů Astra, přistoupil k projektu s cílem propojit estetiku s funkcionalitou, což je zřetelné z každého detailu nové lounge.

„RegioJet pokračuje v růstu a inovacích. S více než 11 miliony cestujících přepravených v minulém roce a úspěchem v nejnovějších veřejných zakázkách otevíráme tuto novou lounge, která reflektuje naši ambici poskytovat nejvyšší možnou kvalitu služeb," uvedl při zahajovací tiskové konferenci 29. dubna 2024 Radim Jančura, zakladatel a majitel RegioJet.

Patrik Kotas a Jan Brožek, hlavní designéři, pak dodali: „Náš ateliér stojí za koncepcí rekonstrukce pražského Hlavního nádraží, která byla zahájena před 15 lety v nové odbavovací hale i pod historickými ocelovými halami a probíhala až do nedávné minulosti. Pro Radima Jančuru a jeho RegioJet už přes 19 let vytváříme vizuální styl jeho lokomotiv, vagónů a autobusů. A právě toto spojení nádherného nádraží a žlutých vlaků stojí za konceptem interiérového designu nově otevírané lounge RegioJetu.

Kombinace a propojení tvarů a materiálů, charakteristických pro žluté vagony, světelného designu a klavírních melodií spoluvytváří jedinečnou atmosféru. Věříme, že cestující znovu objeví kouzlo železnice, a to i prostřednictvím tohoto kulturně-emocionálního prožitku, který jim nová lounge zprostředkuje.”

Spojení designu, funkčnosti a pohodlí

Pod vedením Patrika Kotase vznikl prostor, který dokonale propojuje styl a praktičnost. Lounge s kapacitou 104 osob nabízí návštěvníkům pohodlná křesla a sedací boxy pro větší soukromí. Strategická poloha salónku pro cestující v odjezdové hale nádraží v Praze usnadňuje cestujícím přístup a zároveň poskytuje klidnou oázu uprostřed městského shonu.

V rytmu klavírního křídla Essex

Srdcem salonku je klavírní křídlo značky Essex od Steinway & Sons, vybavené systémem PianoDisc s automatickým přehráváním pro doplnění příjemné atmosféry. Křídlo, umístěné v centru lounge na kruhovém pódiu, je nejen designovým středobodem prostoru, ale především zdrojem živé hudby v široké škále hudebních žánrů od pop music až po vážnou hudbu. 

Prémiové služby v ceně jízdenky

Cestující RegioJet, pro které je nový prostor určen, budou mít k dispozici množství prémiových služeb zdarma, respektive v ceně dříve zakoupené jízdenky. Samozřejmostí jsou bezplatné moderní toalety, vysokorychlostní internet, klimatizace, nabídka nápojů a denní tisk.

V salonku jsou k dispozici dva sodobary a tři profesionální kávovary s širokou nabídkou různých druhů káv. Dva kávovary jsou plně automatické, jeden pákový je určen pro baristy.

Cestující mají možnost výběru a mohou si dopřát kávu tak, jak ji mají nejradši. Lounge je vybavena hustou sítí zásuvek 230V a USB je u každého boxu pro pohodlné dobíjení mobilních zařízení a notebooků. Osvěžující novinkou je samoobslužný zmrzlinovač na výrobu tradiční točené zmrzliny, která bude pro cestující RegioJetu také zcela zdarma!

Vstup s platnou jízdenkou

Máte jízdenku RegioJet a nechcete jen bloumat po nádraží? Stačí namířit QR kód u čtecího zařízení u vchodu do salonku a automatické dveře se vám otevřou. Lounge je možné využít až šedesát minut před odjezdem. Po vstupu není možné jízdenku stornovat. Čas do odjezdu můžete sledovat na velkoplošném displeji. Salonek je určen pro cestující RegioJet jakékoliv zakoupené třídy, tedy Low Cost, Standard, Relax i Business

Nový prostor zlepšuje kulturu cestování a můžeme jen doufat, že se podobná nabídka pro cestující časem objeví i v dalších velkých destinacích. Takové rozšiřování a zlepšování služeb pro cestující je podle zástupců společnosti v plánu jak u autobusových, tak vlakových spojů.

Zdroj: Dům@Zahrada, regiojet.cz

Související články