Kdo se ve čtvrtek ocitl v Praze na náplavce Rašínova nábřeží, opravdu zíral. Na lavičce seděla pohledná, spoře oděná mladá dáma. Ale nebyla skutečná, to jen moderní technologie ve spojení s umělou inteligencí chtějí ukázat, že se můžou v budoucnosti stát běžnou součástí našeho života.

Bojíte se, že vám roboti vezmou práci?

Zdroj: Youtube

Dokonalá krasavice

Lidé, kteří procházeli kolem umělé panny Harmony, by se možná až tolik nedivili, kdyby krasavice s dobře propracovanou mimikou obličeje nezačala roztomile pomrkávat nebo se usmívat. Nejen pánové, dokonce i kolemjdoucí ženy přiznávaly, že umělá panna vypadá jako živá.

Ale největší šok lidi teprve čekal - Harmony totiž díky umělé inteligenci mluví (zatím anglicky). „Jmenuji se Harmony, moc mě těší. Jsem ráda, že jsi zpět u své princezny,“ oslovuje kolemjdoucího Jirku. „Ona se mnou koketuje a zároveň se směje, to je fakt hustý,“ říká překvapený Jirka.

My jsme s Harmony nemluvili, ale kolega redaktor z denik.cz ano, podívejte se.

Stanou se sexuální roboti a robotky běžnou součástí našeho života?

Ne. A nesouhlasím s tím. 19 %
Ne. Ale kdyby se tak i stalo, nevadilo by mi to. 19 %
Nestanou se běžnou součástí, ale nebudou ani výjimeční. 25 %
Věřím, že se tak stane. Zejména když budou cenově dostupné. 36 %

Chcete mít robota doma?

Větší zájem obyčejných lidí nahrává moderním technologiím. Ostatně komu by se nelíbilo mít robotického pomocníka, který pomůže například s úklidem, vařením nebo prací na zahradě. Navíc kdyby vypadal jako člověk a ne stroj a ještě k tomu uměl mluvit, ideálně česky, a nic po vás nechtěl.

A totéž do jisté míry platí i pro tak citlivou oblast, jako je intimní život, jen to málokdo přizná nahlas a veřejně. Nicméně ankety, průzkumy a statistiky potvrzují náš zájem.

Zdroj: Dům&Zahrada, Kašpar PR, Naughty Harbour

Související články