Organizátoři letošního Meruňkobraní v Židlochovicích připravili několik novinek a rozšířili akci do dvou dalších zón. V sobotu 13. července tu návštěvníky čeká nejen bohatý kulturní a gastronomický program, ale užít si mohou i chill out zónu nebo workshopovou část plnou praktických ukázek. Na své si přijdou i děti, pro které je nachystán speciální zábavný program.

Zajímá vás, jak židlochovické Meruňkobraní probíhá? Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Ochutnejte meruňkové pivo

Speciální meruňková food zóna nabídne různé pokrmy z jihomoravských meruněk. „Připravte se na šťavnaté koláče, voňavé knedlíky, různé meruňkové pokrmy ve stylu finger food, miniburgery v meruňkové úpravě a další chutné speciality, které nadchnou svou originalitou. Chybět nebude meruňkový sekt, víno nebo meruňkové pivo – meruňkový kyseláč uvařený ze 100 kg čerstvých meruněk,“ představil letošní nabídku člen organizačního týmu Pavel Pichler.

Nedílnou součástí této „oranžové akce“ budou i kuchařská vystoupení a vaření s celebritami v prostorách stodoly Komunitního centra. Návštěvníky přiláká nebeskými vůněmi na svou show vítězka soutěže MasterChef Veronika „Besky“ Beskydiarová.

Zábava pro děti, soutěže a jarmark

Program v zahradě Robertovy vily cílí na rodiny s dětmi a nabídne aktivity pro relaxaci i sport. „Děti si mohou vyzkoušet své kulinářské dovednosti v rámci dětského vaření,“ doplňuje za organizátory Lenka Betášová ze Židlochovic. Na programu je i dětské divadlo, pohybové hry, lanové překážky, dílničky a mnoho dalšího. Odpočinout si můžete v relaxační chill out zóně, nakoupit meruňkové speciality na řemeslném jarmarku nebo se zapojit do soutěže v loupání meruněk a pojídání knedlíků.

Související články