Hořický Food Festival

V historickém parku v Hořicích se v sobotu 6. července sejdou milovníci dobrého jídla. V 10 hodin zde začne už 7. ročník Hořického Food Festivalu, během něhož budete moci ochutnat speciality domácí i zahraniční kuchyně, exotické speciality, lokální produkty i pivní speciály.

Podrobnosti najdete na www.horice.org

Velkopavlovické meruňkobraní

Velké Pavlovice nejsou jen městem vína, ale také meruněk. V sobotu 6. července se zde bude konat meruňkobraní, během něhož můžete ochutnat speciality z tohoto oblíbeného ovoce, chybět nebude ani meruňkové víno a samozřejmě meruňkovice.

Součástí bude i doprovodný program, soutěže, hudba a jarmark. V 17:00 na akci volně naváže Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy, během nichž můžete ochutnat vína od 21 místních vinařů.

Všechny potřebné informace najdete na www.velke-pavlovice.cz

Festival minipivovarů ve Kdyni

První ročník Festivalu minipivovarů se uskuteční v sobotu 6. července ve Kdyni nedaleko Domažlic. Těšit se můžete na ochutnávku piva od více než 10 minipivovarů, připraveny budou také streetfoodové speciality, které k pivu dobře ladí. Na programu jsou také hudební vystoupení, pouťové atrakce pro děti a mnoho dalšího.

Více se dozvíte na foodevent.cz

Festival sedleckých vín

Sedlec u Mikulova bude v sobotu a v neděli hostit už 16. ročník Festivalu sedleckých vín. Tradičně bohatý program doplní pestrá nabídka gastronomických specialit, hudební vystoupení a zázemí pro děti. Během festivalu můžete ochutnat pestrou kolekci vín, včetně přívlastkových, archivních, ledových i slámových.

Vše potřebné se dozvíte na www.sedleckavina.cz

BeerFest Nechvalice

Sváteční pátek můžete strávit na pivním festivalu v Nechvalicích, kde se představí regionální minipivovary, chybět nebudou ani stánky s jídlem, živá hudba a program pro děti.

Detaily se dozvíte na www.obecnechvalice.cz

Otevřené sklepy

K létu na Moravě tradičně patří i otevřené sklepy, košty a vinařské slavnosti, během nichž můžete navštívit místní vinařství a ochutnat to nejlepší z jejich nabídky. Vydat se můžete například do Mikulova, Drnholce, Čejkovic, Mutěnic, Dolních Bojanovic a mnoha dalších míst. Podrobný přehled vinařských akcí najdete na portálu Vína z Moravy, vína z Čech.

Související články