Objevit prima tipy na výlety a dovolené u nás i v zahraničí slibuje výstaviště v pražských Letňanech od 15. do 17. 3. Na jednom místě se pořádají hned 4 akce. Získáte mraky inspirace a také se budete bavit. Třeba při malování hennou, pletení rasta copánků i pomlázek nebo zdobení pardubických perníčků.

Užijte si krásy Moravskoslezského kraje za 5 minut:

Zdroj: Youtube

Co jen tak nezažijete

Hlavní program pro veřejnost proběhne v sobotu a v neděli, nicméně dvě akce začínají už tento pátek 15. 3. (viz box Přehledně). Desítky zajímavých přednášek slibuje festival Kolem světa, namátkou Střední Amerika za kačku, Švédsko s dětmi, ale třeba i Kolumbie, Japonsko, Skotsko nebo oblíbená Stezka Českem – trasa podél historické hranice Čech a Moravy.
Potěší i malování uklidňujících mandal a také hennou či pletení rasta copánků.

Doma zůstaneme i v rámci části veletrhu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD. Na něm zjistíte, že k nejzelenějším regionům u nás patří Moravskoslezský kraj. Mimo jiné nabízí projekt Technotrasa - virtuální stezku propojující industriální památky této oblasti. Na stánku MSK můžete zkusit avizované štípání břidlice a také ochutnat slavné štramberské uši.

Bavit budou rovněž Krušné Hory, Jihlava, Ústí nad Labem stejně jako východní Čechy (na jejich stánku vás čeká dráteník, zdobení perníčků nebo pletení pomlázek). Nepropásněte ani střední Čechy (užijte si virtuální prohlídku starých Lidic nebo křest Cykloprůvodce Labská stezka) či krásnou jižní Moravu.

Plánujete vyrazit za hranice? Může vás zaujmout Srí Lanka s buddhistickými památkami ukrytými v džungli nebo s utajenou koloniální architekturou i nádhernými plážemi, ale také Japonsko, Peru, Thajsko, Chorvatsko, Slovinsko, případně Napoleonův ostrov Elba.

Přehledně: Co, kdy a kde

  • Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD vás zve na místa blízká i vzdálená u nás i v zahraničí. Veletrh začíná dnes pro odborníky, v sobotu 16. 3. a v neděli 17. 3. se otevírá pro veřejnost.
  • Souběžně se pořádá výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN (15. až 17. 3.).
  • Další akcí pořádnou ve stejný čas na stejném místě je výstava FOR BOAT zaměřená na lodě a vodní sporty (15. až 17. 3.).
  • Cestovatelskému víkendu nasadí korunu festival Kolem světa (16. a 17.3.) , který představí zkušené cestovatele a ti se s vámi podělí o osobní zážitky.

Zdroj: holidayworld.cz, kolemsveta.cz

Související články