Prima Fresh festival v Kroměříži

Do Podzámecké zahrady v Kroměříži se v sobotu a v neděli sjedou hvězdy české gastronomie. Ochutnat budete moci jídla od známých českých restaurací, jako je například Café Imperial Zdeňka Pohlreicha. Chybět nebudou streetfoodová bistra a lokální podniky, na své si přijdou i milovníci piva a vína.

Pro návštěvníky je připraven i bohatý doprovodný program, rozhovory se šéfkuchaři, cooking show a tematické workshopy.
Podrobnosti a program akce najdete na freshfestival.cz

Zahradní slavnost na Hradě

Pražský hrad bude hostit novou gastronomickou akci s názvem Prague Garden Party, Food festival v Královské zahradě. Akce startuje už dnes a potrvá až do neděle. V nádherných zahradách ochutnáte speciality a delikatesy z celé Evropy.

Návštěvu festivalu můžete spojit s další akcí na Hradě, a to Dětským víkendem, jehož tématem budou čeští národní patroni. Na děti čeká zábavná hra se šesti úkoly a doprovodný program v podobě rytířských klání, výtvarných dílen a ukázek dobových řemesel.
Více na www.praguegardenparty.cz

Folklorní festival Strážnice

Až do neděle se ve Strážnici koná jeden z nejstarších a nejznámějších folklorních festivalů v Evropě. Během akce se představí desítky folklorních tanečních souborů, sborů a hudebních těles.

Součástí festivalu je tradiční jarmark s regionálními specialitami od výrobců, kteří své pokrmy a produkty připravují s respektem k tradici.
Vše podstatné se dozvíte na festivalstraznice.cz

Piknik u Vltavy

V Týnu nad Vltavou se v sobotu uskuteční oblíbený Piknik u řeky, během něhož můžete ochutnat speciality, jako jsou mexické nachos, grilovaný argentinský steak, salát z mořských plodů nebo grilovaný ananas.

Připraven je i doprovodný program, na místě budou k dispozici i grily a deky, ale pouze v omezeném počtu.
Podrobnosti najdete na www.kulturatyn.cz

Zdroje:

Související články