Nemáte parťáka? Cestujte sami, minimálně v Česku to nebude žádný problém. Nový svět se vám otevře i na elektrokole, vyrazte za našimi nejbližšími sousedy do Polska, Německa, Rakouska či na Slovensko. A odvážní cestovatelé možná zamíří ještě dál, klidně i s rodinou, třeba do Latinské Ameriky. Přesně takové cesty nabízí naše 3 knižní tipy od zkušených českých cestovatelů.

Budete následovat našeho oblíbeného herce 60+, který chodí po hranicích České republiky?

Zdroj: Youtube

U nás doma: Co stihnete do důchodu

Před pár lety šlo o nápad party kamarádů kolem Martina Úbla, dnes je Stezka Českem fenomén. Tak velký, že právě o ní běží v televizi dokument, kterým na vlastní nohy po hranicích naší země provází herec Mirek Vladyka. Odkud vyrazíte a kolik kilometrů dáte během jednoho dne nebo víkendu, je ale na vás.

Klidně si putování rozvrhněte tak, že to stihnete, než půjdete do důchodu. A komu nechybí zdatnost, tak třeba i později. Inspirujte se zážitky a zkušenostmi sepsanými v knize Stezka Českem – Nové příběhy. Vydala Jota.

Za hranicemi: Elektrokolo prodlužuje výlety

Cestovatel a cyklista Ivo Paulík vyšlapal, co mohl, u našich nejbližších zahraničních sousedů, a teď vám vše předkládá na stříbrném podnosu. Knižní novinkou Na elektrokole přes hranice Česka (vydalo Universum), tedy do Polska, Německa, Rakouska a na Slovensko, se ale může inspirovat i klasický cyklista.

Většina tras je naplánována jako okružní, podle možností s dobrou doplňující dopravní obslužností vlaky s bezproblémovou přepravou jízdních kol a také s možnostmi nabíjení e-kola,“ píše autor v úvodu.
Praktický tip: Abyste na cestách nebloudili, načtěte si z knižního průvodce do chytrého telefonu nebo cyklonavigace navigační QR kódy.

Dálky volají: S dětmi třeba i do Latinské Ameriky

Do Latinské Ameriky se řadí státy od Mexika až po Argentinu. A právě v Mexiku Eva Záhrobská propadla cestovatelské „latině“. Cestovat začala už za studií na vysoké škole, plynule pokračovala s partnerem a teď cestuje i s dvěma menšími dětmi. Bez cestovky, s batohy na zádech, po místech známých i těch, které nenajdete v běžných cestovatelských průvodcích.

Zkušenosti cestovatelky i její rodiny vám otevřou nové obzory. A i kdybyste se k daleké cestě nakonec neodhodlali, čtení knihy Cesty za oceán vás bude bavit. Vydala Grada.

Zdroj: stezkaceskem.cz, knizniklub.cz, heureka.cz

Související články