Veletrh byl v sobotu zdárně ukončen, pořadatelé poděkovali vystavovatelům, návštěvníkům a odborníkům, kteří se podíleli na přípravách doprovodných aktivit veletrhu. Podle zaslané zprávy návštěvníci diskutoval a řešili své stavební záměry jak na stáncích vystavovatelů, tak v poradenských centrech. Hojně navštěvované byly i odborné konference a další doprovodné programy.

350 firem pod střechou

Letošního jubilejního 25. ročníku veletrhu se zúčastnil rekordní počet vystavovatelů. Na 170 výrobců a dodavatelů z 8 zemí představilo své novinky v oblasti střešních materiálů, zelených střech, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, okapových systémů, fasád, nářadí a strojů, solárních systémů, bateriových úložišť nebo systémů nabíjení.

Dalších 160 firem se prezentovalo na souběžných akcích FOR PASIV a FOR WOOD v oboru dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů, včetně zdrojů vytápění. Celková hrubá výstavní plocha souboru všech veletrhů činila 16 400 m2.

Ocenění Zlatá taška

Do 22. ročníku soutěže o nejlepší exponáty veletrhu Zlatá taška 2024 bylo přihlášeno 20 produktů, což je nejvíce v historii soutěže. Odborná porota soutěže udělila dvě ocenění Zlatá taška a též čtyři čestná uznání v této soutěži.

Ocenění Zlatá taška získaly firmy:

  • BESK za větrací tašku
  • Nanosun za solární panel sunman SMF430F-12x12UW

Čestná uznání získaly firmy:

  • AAA Solar za vakuový trubicový kolektor s regulací teploty AAA SOL-30TRT
  • GWS Ground Waterproofing Systems za PAROC PREMO 90
  • PRVNÍ CHODSKÁ TESARIO za TULITO
  • WELDPLAST ČR za svařovací automat VARIMAT 700

Novinky veletrhu

Na výstavní ploše nás zaujala třeba novinka HELUZ RAPID, což je nová bednicí věncovka, určená ke snadnému obezdívání železobetonových věnců a stropních konstrukcí. Výrobek se vyznačuje nadstandardní tepelnou izolací oproti běžným věncovkám. Na veletrhu měl tento produkt premiéru, do prodeje se má dostat na začátku dubna 2024 a podle sdělení výrobce je stavba s využitím tohoto systému výrazně rychlejší než dříve. Pokud se rozhodnete stavět s materiály HELUZ, neměli byste opomenout ani okna IZOS.

Další zajímavé výrobky najdete ve fotogalerii. Patří mezi ně třeba řada izolačních materiálů, betonové, dřevěné a hliníkové materiály na podlahy a střechy. Prohlédli jsme si modulární zahradní sklep Kolomaki, bohatou nabídku dřevěných stolů, lavic a stylových doplňků z nabídky FaKOPA, stánky s výrobky a novinkami společností HK-DŘESTAV, CEDAR HOME a ALFAHAUS, Saint-Gobain.

Na střechy, střešní krytiny a okna bylo možné dojít ke stánkům s produkty BRAMAC, Satjam, Tondach, STAV-Invest, VELUX, Roto. Systémy zelených střech předváděli například u stánků Urbanscape a Eurogreen/GreenDepot.

Spojovacím materiálem se pochlubila společnost RAPI-TEC, k vidění byli profesionálové se sekyrami na stánku Tesario, nedaleko od nich pak nástroje a nářadí Mafell, Flex a DeWALT. Tepelná čerpadla a zařízení pro soláry předváděly například společnosti Daikin, Swatten, On Solar, SolidSun, Ramaro Solar, Regulus.

S řadou výrobků, které byly předvedeny na veletrhu v pražských Letňanech, se na stránkách našeho časopisu a webu v letošním roce ještě setkáte, určitě se mnoha z nich budeme postupně věnovat.

Zdroj: Dům&Zahrada, www.strechy-praha.cz, abf.cz

Související články