Otevřené tržiště o rozloze 2 400 m2 v prostorách O2 Universum, kuchařské a barmanské show, inspirativní workshopy, soutěže, ale i odborné přednášky, panelové diskuze a vzdělávací kurzy více než dvou stovek odborníků – to všechno nabídl druhý ročník největšího gastronomického festivalu v Česku MAKRO CZECH GASTRO FEST.

Nestihli jste festival navštívit? Podívejte se na naši videoreportáž:

Zdroj: VLM

To, co znamená karlovarský filmový festival pro kvalitní film a kulturu obecně, budujeme pod značkou MAKRO CZECH GASTRO FEST pro kvalitní jídlo a gastronomii. My v makro ČR víme, jak je důležité vybudovat národní platformu, která poskytne prostor všem gastronomickým subjektům se setkávat, sdílet své zkušenosti i názory a vidět naživo to nejlepší, co česká kuchyně nabízí i novinky ze zahraničí,“ uvedl generální ředitel makro ČR Jiří Nehasil.

Během festivalu mohli návštěvníci ochutnat stovky degustačních porcí od nejlepších českých kuchařů, prvotřídní kávu, míchané nápoje, řemeslné limonády, dezerty, zmrzlinu, streetfoodové speciality. V rozlehlých prostorách probíhaly i zajímavé přednášky, panelové diskuse a nechyběly ani prezentace produktů a vybavení pro profesionální provozy a domácnost.

Během festivalu se na jednom místě sešli špičky české gastronomie, odborníci, dodavatelé, hoteliéři, kuchaři, cukráři, barmani a baristé se studenty a odbornou i laickou veřejností, aby si předali zkušenosti a představili veřejnosti to nejlepší, co je dnes možné v české gastronomii zažít a objevit.

Kuchařské show na hlavním pódiu moderovali Pavel Cejnar a Markéta Hrubešová, postřehy a komentáře doplnili ambasadoři Karel Kovy Kovář a Zdeněk Pohlreich. Své kulinářské umění předvedla například vítězka soutěže Masterchef Kristina Nemčková, která aktuálně působí jako sous-chef v michelinské restauraci Geranium.

Velký ohlas měla také show věnovaná porcování 50kg tuňáka a jeho následnému zpracování v režii šéfkuchaře Jakuba Horáka. Během festivalu probíhaly také baristické soutěže - Czech Latte Art Championship 2024 a Barista Junior 2024.

Zdroj: redakce Dům & Zahrada, makroczechgastrofest.cz

Související články