Stručný souhrn z článku:

  • Jill Bidenová představila novou vánoční výzdobu Bílého domu, inspirovanou tématy kouzla, radosti a zázraku.
  • Dům je zdoben 98 vánočními stromy, více než 142 000 světýlky, 72 věnci a 34 000 ozdobami.
  • Dominantou je 5,5 metru vysoká jedle v Modrém pokoji a perníková maketa Bílého domu ve státní jídelně.
  • Výzdoba oslavuje 200 let od vydání sbírky "Návštěva sv. Mikuláše" a uctívá památku lidí padlých ve výkonu služby.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.
 
 
 

Jill Bidenová představila novou vánoční výzdobu Bílého domu. Jejími tématy jsou: Kouzlo, radost a zázrak. Kromě první dámy a designérů se na zdobení podílely desítky dobrovolníků.

Dům zdobí tisíce ozdob

Zdroj: Youtube

První dámu prý inspiroval dětský úžas a posvátná bázeň. Výzdobu tvoří 98 vánočních stromků, více než 142 000 světýlek, 72 věnců a 4,5 kilometru stuh. Celkem je to přes 34 000 vánočních ozdob. Mimo jiné v domě najdete i létající soby, perníčky a dopisy Santovi.

Strom v Bílém domě má víc než 5 metrů

Dominantou Bílého domu je jedle ze Severní Karolíny ve výši 5,5 metru. K nalezení je v Modrém pokoji. Nad foyer jsou zavěšeny Santovy sáně tažené 8 soby.

Státní jídelnu zdobí perníková maketa Bílého domu. Nechybí ani podobizny mazlíčků – rodinné kočky Willow a psa Commandera.

Výzdoba oslavuje hned několik věcí

Výzdobu naleznete ve 2 patrech. Současně oslavuje výročí 200 let od vydání básnické sbírky známé jako Návštěva sv. Mikuláše. Knihovna kongresu poskytla vzorky všech vydání této sbírky za posledních 200 let. Knihy byly vystaveny v ochranných pouzdrech podél chodby v přízemí.

Strom nacházející se u vstupu do Bílého domu je zdoben dřevěnými zlatými hvězdami s vyrytými jmény lidí, kteří padli ve výkonu služby.

Zdroj: npr.org, edition.cnn.com, townandcountrymag.com