Sluníčko je perfektní, ale nejde ho užívat bez ochrany. Proto zejména v létě často používáme opalovací krémy a jiné opalovací přípravky. Víte o nich vše podstatné? Jak je používat správně? Pusťte se do našeho kvízu a otestujte svoje znalosti, vyplatí se vědět co nejvíce.

Nepodceňujte sílu slunce, jde o zdraví. Víte vše podstatné o opalovacích krémech?

O slunci a opalování stále panuje řada mýtů a polopravd, které jsou opravdu riskantní. Přitom opalovací krémy jsou klíčové v prevenci rakoviny kůže. Naučte se je správně používat, abyste si zajistili maximální ochranu a minimalizovali riziko vzniku kožních onemocnění. Zejména v létě.

Tohle tuší snad každý: malé děti do 1 roku byste neměli vystavovat slunci. Ale víte i to, že když pobýváte venku, vždy potřebujete odpovídající ochranu před slunečními paprsky? Voda je paráda, ovšem nejde jen o koupání a letní dovolenou.

Chraňte svou pokožku, i když je pod mrakem a nejedete na prázdniny. Naučte se správně aplikovat ochranné opalovací krémy a další přípravky, dokud je čas. Spálená kůže není jen bolavá, ale také riskantní, podporuje riziko vzniku rakoviny kůže. Proto jsou vaše znalosti o bezpečném pobytu na slunci tak důležité.

Související články