Na výstavní ploše drážďanského výstaviště se na ploše 5000 m2 představuje více než 20 tisíc rostlin, které mají přes 100 000 květů. Výstava probíhá v době od 21. do 24. března 2024 v rámci akce Drážďanské Velikonoce.

Zdroj: VLM

Přehlídka řemesel, dekorací, živých zvířat, potřeb do domácnosti je zajímavým zpestřením, ale pokud pojedete na prohlídku krásných rostlin Orchideenwelt Dresden 2024, budete jim věnovat rozhodně více pozornosti. Desetitisíce květů upoutají vaši pozornost na velmi dlouhou dobu.

S International Orchid World a European Orchid Council Conference and Exhibition s vystavovateli z Belgie, Dánska, Nizozemska, Itálie, Rakouska, Španělska, České republiky, Maďarska a Německa, Asie a také Střední a Jižní Ameriky zažijete jeden z největších a nejvýznamnějších orchidejových výstav Evropy - kouzlo statisíců květin, působivě a dobrodružně naaranžovaných. Tento speciální scénář je orámován mistrovskou floristikou, která splní květinové sny!

Rozdělení expozic

Výstavní hala je rozdělena na několik částí. Na třetině je řada vystavených exponátů, druhá třetina je věnována prodejcům květin a ve třetí najdete zajímavé kytice (budeme se jim věnovat v dalším článku) a doprovodný program.

Desítky fotek a stovky květů pro inspiraci najdete v naší fotogalerii. Máte-li trochu času a nemáte to třeba přes půl republiky moc daleko, vyplatí se do Drážďan zajet a podívat se na orchideje a další květiny osobně. Parkoviště před výstavištěm je poměrně rozlehlé, za parkovací místo zaplatíte 5 euro. Vstupné pro dospělou osobu stojí 12 euro, můžete získat slevy pro děti, na rodinné vstupné a podobně.

Kolik stojí krása

Chcete si z výstavy nějaké květiny odvézt? Pokud ano, připravte si na nákup 10-50 euro za jednu květinu. Cena se liší podle druhu, velikosti, počtu výhonů. Většina květin se pohybovala mezi 25 až 35 euro. Zaplatit můžete hotovostí i platební kartou. Domluvíte se německy, anglicky a na některých prodejních místech i česky. Zakoupené květiny jsou velmi dobře zabaleny, aby při dalším transportu do místa nového stanoviště nijak nestrádaly…

Při páteční návštěvě 22. 3. bylo v dopoledních hodinách parkoviště i výstaviště prázdnější, odpoledne už byla situace trochu náročnější. Příležitostí k občerstvení je na místě celá řada, čerstvé ovoce, místní steaky, klobásy, zapečený chléb se sýrem a šunkou a podobná jídla můžete koupit za 5 až 8 euro. Hladoví odjíždět určitě nemusíte.

Zdroj: Dům&Zahrada, https://www.dresdner-ostern.de/orchideenwelt, https://eoc2024.de/

Související články