Festival 4 + 4 dny v pohybu musíte zažít. Kam a proč se vydat?

Netradiční architektura, pro někoho i netradiční přednášky, výstava současného umění, ale také koncerty, představení pro děti nebo noc strávená ve stanu kousek od Vltavy. To jsou hlavní důvody, proč se vydat do bývalého golfového centra Erpet na praž...

Historické sídlo dánské princezny Margaret

Kupte si exkluzivní sídlo princezny Margaret. Nebo se na něj jen podívejte

Snili jste někdy o domě, v němž žijí princezny? Pak máte příležitost. Přímořské francouzské sídlo, ve kterém žila dánská princezna Margaret, míří do aukce.

Budova bývalého Motokovu aneb náš první mrakodrap a dnes druhý nejvyšší dům v České republice

Pražský festival zve do úžasných budov, kam se běžně nedostanete

Už příští pondělí začne v Praze festival pro nadšence architektury, který láká k prozkoumání staveb moderních stejně jako pár desítek i pár století starých. Pro veřejnost se otevře více než stovka objektů. Vyberete si?

Obecní poplatky

Víte, jaké poplatky po vás může vyžadovat obec, ve které bydlíte?

O poplatcích za komunální odpad, ale i za psa jistě dávno víte. Věděli jste ale, že poplatků, které po vás může vaše obec vyžadovat, je mnohem víc? Které to jsou?

Přehrada Matsudagawa poblíž japonského města Ashikaga ozdobily obří květy. před

Ze špíny dělají obří obrazy. Úchvatné

Proměnit veřejný prostor v „plátno“ pro umělecká díla se dá mnoha způsoby. Umělec Klaus Dauven vsadil na nečistoty, vodu a dobrý nápad. Výsledek? Unikátní obří obrazy s ekologickým přesahem. 

Dům v Amityville

Nejstrašidelnější budovy světa: prý jsou plné démonů a paranormálních aktivit

Bojíte se rádi? Co takhle prozkoumat nejstrašidelnější domy, ve kterých se duchové procházejí dodnes? Podívejte se s námi na tři domy, ze kterých vás zamrazí.

Poplatky za komunální odpad: kde je platit?

Platí se poplatky za komunální odpad v místě nájmu, nebo trvalého bydliště?

Bydlíte v pronájmu, ale trvalé bydliště máte v úplně jiné obci? Pak vás jistě zajímá odpověď na otázku, kde budete v takovém případě platit poplatky za odpad. V místě skutečného, nebo trvalého bydliště?

Telč, Palackého č.p.29

Podívejte se, jak zachránili úžasný historický dům v Telči

Dům čp. 29 prošel v letech 2014–2016 komplexní obnovou, která starobylému objektu navrátila důstojný vzhled a přinesla několik zajímavých objevů. Dům vznikl pravděpodobně spojením dvou domů při přestavbě v polovině 16. století, kdy krejčí Zachariáše...

Dům, který se objevil ve filmu Vlk z Wall street, je na prodej

Budete dalším vlkem z Wall Street? Dům z filmu je na prodej

Možná si už nepamatujete na přesný děj filmu Vlk z Wall Street, jistě jste ale nezapomněli na dům, v němž bydlel hlavní hrdina Jordan Belfort, když si užíval zbohatlického života. Dům je v současnosti na prodej – a to za slušných 8 milionů liber, ted...

Westminsterské opatství, severní vchod

Pojďte na místo, kde se zítra bude pořádat korunovace krále!

Zítra proběhne korunovace anglického krále Karla III. ve Westminsterském opatství, které je kvůli této události pro veřejnost uzavřené. Proč byste ho někdy po tomto datu měli vidět na vlastní oči?

Unité d'habitations v Marseille byl prvním kolektivním domem realizovaným podle projektu Le Corbusiera.

Le Corbusier ve Zlíně. Výstava odkazuje na slavného architekta

V rámci probíhajícího Zlin Design Weeku se pořádá řada akcí, včetně výstavy Inspirace: Le Corbusier. Připomene jeho nerealizované projekty pro Zlín a zároveň představí současný design, v němž lze vystopovat inspiraci právě tímto architektem.

Přivýdělek v nezaměstnanosti

Jste na úřadu práce? Víte, jak si přivydělat a nepřijít o peníze od státu?

Jste v evidenci úřadu práce, ale nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti? Pak jistě víte, že i ve vaší situaci si můžete přivydělat. A to dokonce až polovinu minimální mzdy měsíčně. Co dalšího ale potřebujete vědět?

Unikátní motýlí výstavu najdete v tropickém skleníku Fata Morgana v trojské Botanické zahradě hl. m. Prahy.

Kde můžete vidět stovky kouzelných motýlů?

Ještě stihnete tradiční výstavu motýlů v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Tahle kouzelná podívaná je unikátní v počtu motýlích křídel, která jsou na jednom místě k vidění. A trvá až do 21. května.

Kvíz: Romantický K. H. Mácha. Znáte místa spojená se slavným poetou?

Když se řekne máj, i těm mladším generacím automaticky naskočí "lásky čas" a jméno básníka a prozaika Karla Hynka Máchy. Tak se vás ptáme – jak dobře znáte místa s ním spojená?

Vyhlídka Máj

Kam vyrazit na 1. máj? Inspirujte se nejromantičtějšími místy v ČR!

1. květen je sice Svátek práce, ale také příležitostí připomenout si slova Karla Hynka Máchy o hrdličce, jejíž hlas vyzývá k lásce. Zapomeňte na prvomájové průvody a užijte si jarní den pohodově. 

Rušení nočního klidu

Kompletní manuál, jak vyzrát nad hlučným sousedem

S oteplujícím se počasím přichází i doba vysedávání na balkonech, zahradách či terasách dlouho do noci. Hlasité vybavování se, opilecký křik, hudba a další nešvary mohou vyústit v pravidelné rušení nočního klidu. Víte, jak se bránit před hlasitými so...

Luxusní sídlo Brada Pitta

Z luxusu do malého domku: Brad Pitt si vyměnil dům s dcerou ropného magnáta

Nový dům herce Brada Pitta stál „pouhých“ 5,5 milionu dolarů. Otázkou zůstává, zda si nepohoršil. Vyměnil jej totiž za své původní sídlo v losangeleské čtvrti Los Feliz. V něm žil ještě se svou bývalou ženou a dětmi. Toto sídlo bylo mnohem luxusnější...

Decebal, Rumunsko

Monumentální hlavy ve skalách. Kde všude je můžete vidět?

Nové hřiště v pražských Nových Butovicích se otevírá 27. května.

Úžasná hřiště plná zvířat děti baví. A jedno se otevře i u nás

Splývají vám dětská hřiště, protože jsou si hodně podobná? V případě Butky Parku v pražských Nových Butovicích se vám nic podobného nestane, je totiž výjimečné. Kdo stojí za jeho architekturou?

Oddlužení a jeho zamítnutí

Víte, že vám soud nemusí povolit oddlužení?

Dostali jste se do finanční tísně a nezvládáte hradit své závazky? Začínáte uvažovat o možnosti oddlužení? Pak byste měli vědět, že jsou situace, ve kterých vám ho soud neschválí. Které to jsou?

Renaturace řeky Bečvy

Projekty, které mění svět k lepšímu: 115 nových hrdinů v Adapterra Awards

Zvyšování teploty, vlny veder, přehřívání měst, častější období sucha, ale i náhlé přívalové srážky jsou problémy související s klimatickou změnou, na něž si budeme muset zvyknout a zároveň se na ně lépe připravit. Celostátní soutěž Adapterra Awards,...