18. květen patří hlavně muzeím

Mezinárodní den muzeí si každoročně připomínáme právě 18. května. Stalo se hezkou tradicí, že některé instituce v tento den otevírají své brány veřejnosti zdarma, nebo za snížené vstupné.

Design: nábytek

Značka KARE Design představila moderní venkovní nábytek na zahradu i balkon

Venkovní teploty pomalu, ale jistě stoupají vzhůru – a to znamená, že je nejvyšší čas zařídit svoji terasu, zahradu či balkon hezkým a designovým zahradním nábytkem. Inspirovat vás může značka KARE design, která vyrábí nábytek z kvalitních přírodních...

Nejkrásnější ferraty

3 nejkrásnější ferraty v Česku

Zajištěné cesty v horském terénu byly ještě před několika lety spíše doménou velehor. Tento fenomén si však získal srdce mnoha turistů a tak i v České republice vznikly krásné ferraty. Které jsou ty nejkrásnější?

Nájem

Vystěhování z bytu: Víme, jak na neplatícího nájemníka

Pronajímáte dům či byt a nájemník vám přestal pravidelně platit? Pokud se s vámi nechce dlužník domluvit, s velkou pravděpodobností se dostanete až k soudu. V současnosti jsou totiž nájemníci chráněni více než pronajímatelé. Ptáte se, jak tuto situac...

Denzel Washington utratil necelých 260 milionů za obrovský byt v Los Angeles

Denzel Washington si koupil tenhle nádherný byt s výhledem do korun stromů

Oscarový herec Denzel Washington zakoupil byt ve 42patrové budově zvané „Století“ za necelých 11 milionů dolarů. Byt o rozloze 758 metrů čtverečních má 6 ložnic, 8 koupelen a 2 soukromé vchody. 

Luhačovice, pohled na lázeňský park a hotel Dům B. Smetany

Lázeňská sezona oficiálně startuje. Kde pro vás chystají slavnosti?

Většina našich lázní oficiálně zahajuje svou hlavní sezonu v květnu, což se pojí s mnoha oslavami, mezi nimiž nemůže chybět ani svěcení pramenů nebo tradiční průvod. Kam byste mohli vyrazit?

Ikonická židle Panton nově ve dvoubarevné variantě

Revoluční tvar ikonické židle, která předběhla dobu, navrhl designér Verner Panton před více než šedesáti lety. Poprvé se však vyrábí ve dvoubarevné variantě.  

Design: Ferm living a Konsepti

Značka Ferm Living je nově součástí portfolia Konsepti

Dánská nábytkářská společnost Ferm Living se snaží inspirovat lidi kolem sebe k tomu, aby si vytvářeli bydlení, v němž se budou cítit pohodlně a sami sebou. Firma klade velký důraz na použití kvalitních materiálů, poctivého řemeslného zpracování a ne...

Výstava American Framing připomíná fenomén rámových dřevostaveb

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera aktuálně představuje výstavu, která se věnuje fenoménu amerických rámových dřevostaveb. Můžete ji navštívit až do 26. června.

Formula Rossa - nejrychlejší horská dráha světa

Největší, nejvyšší a nejrychlejší horské dráhy na světě

Patříte mezi milovníky adrenalinu? Pak je tento článek jako stvořený přímo pro vás. Přečtěte si o nejdelší, nejvyšší a nejrychlejší horské dráze světa.

Příspěvek na dítě

Jednorázový příspěvek na dítě: Kdo má na něj nárok?

Vláda premiéra Petra Fialy ve středu schválila udělení jednorázového příspěvku na každé dítě. Týká se to rodin, které mají roční příjmy do jednoho milionu korun čistého. Výše příspěvku je 5 tisíc korun. Jaké podmínky se na příspěvek vztahují?

Phil Collins prodal svůj přepychový dům za necelou miliardu

Phil Collins prodal svůj přepychový dům za necelou miliardu

Hudebník Phil Collins prodal své překrásné sídlo v Miami. Dům je postavený na místě, odkud lze pozorovat romantické západy slunce. Součástí nemovitosti je výtah, vnitřní nádvoří s jezírkem a 60metrový bazén s vířivkou.

Rytířská cesta na hrad Buchlov

Soutěž Alej roku 2021 jako rozcestník vašich procházek

Cílem vašich jarních vycházek se může stát i některá naše alej. Když se budete inspirovat soutěží Alej roku 2021, máte o program na několik víkendů postaráno.

Jednou z patronek letošní výstavy je modelka Pavlína Němcová.

Pozvánka na výstavu: Tisíce motýlů v detailu

Přijďte obdivovat tichý půvab mnoha exotických motýlů, kteří jsou až do 22. května k vidění ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě v Troji.

Dřevěný most v Gulou Waterfront

Dřevěný most, jaký jste nikdy neviděli

Dřevěné mosty byly ve městě Jiangmen tradičním způsobem, jak spojit jednotlivé vesnice a oblasti rozdělené vodou. A my musíme říct, že některé z nich jsou designovým skvostem. Například ten, na který se podíváme dnes.

Absolutní vítěz a současně vítěz kategorie Rekonstrukce

Nejlepší interiéry roku 2021. Jak se vám líbí?

Soutěž Interiér roku 2021 mapující zajímavé projekty realizované v loňském roce už zná své vítěze. A protože odráží doslova žhavou současnost, zároveň se stává skvělou inspirací, jak si zařídit nový domov.

Sakurová alej u Chudenic

Kam na 1. máj? Zde je 7 tipů na nejkrásnější místa v Česku

Dáváte přednost českým tradicím a místo amerického Valentýna preferujete polibek pod rozkvetlou třešní na 1. máje? Inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa v České republice, kde si tento svátek užijete naplno. 

Dotace

Dotace na tepelné čerpadlo 2022: Jaké dotace můžete získat?

Počáteční investice do tepelného čerpadla sice není malá, jde však o nejúspornější způsob vytápění, který si můžete vybrat. Spolu s rostoucími cenami za plyn a nutností vyměnit staré kotle na tuhá paliva za nové, stojí jeho pořízení za zvážení. Víte,...

Madonna prodává dům

Tipněte si, za kolik chce Madonna tenhle dům prodat?

Zpěvačka Madonna prodává svůj dům v Los Angeles za 26 milionů dolarů. Objekt koupila teprve před rokem od zpěváka The Weeknda za 19 milionů dolarů. To je slušný výdělek za jeden rok, nemyslíte?

Za vínem na Strážnicko už tento víkend

Tradiční Festival otevřených sklepů si můžete užít o víkendu 23. 4. a 24. 4. na Strážnicku. A pokud chcete, výlet za dobrým moravským vínkem ještě doplňte poznáváním některých památek.

Pozvánka na kongres o bydlení, designu a architektuře a překvapení navíc

Už příští úterý se můžete dozvědět řadu novinek a zajímavostí z oblasti bydlení a designu na mezinárodním kongresu Living Forum. Nemusíte jezdit nikam daleko, proběhne v Praze.