Design: Ferm living a Konsepti

Značka Ferm Living je nově součástí portfolia Konsepti

Dánská nábytkářská společnost Ferm Living se snaží inspirovat lidi kolem sebe k tomu, aby si vytvářeli bydlení, v němž se budou cítit pohodlně a sami sebou. Firma klade velký důraz na použití kvalitních materiálů, poctivého řemeslného zpracování a ne...

Výstava American Framing připomíná fenomén rámových dřevostaveb

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera aktuálně představuje výstavu, která se věnuje fenoménu amerických rámových dřevostaveb. Můžete ji navštívit až do 26. června.

Formula Rossa - nejrychlejší horská dráha světa

Největší, nejvyšší a nejrychlejší horské dráhy na světě

Patříte mezi milovníky adrenalinu? Pak je tento článek jako stvořený přímo pro vás. Přečtěte si o nejdelší, nejvyšší a nejrychlejší horské dráze světa.

Příspěvek na dítě

Jednorázový příspěvek na dítě: Kdo má na něj nárok?

Vláda premiéra Petra Fialy ve středu schválila udělení jednorázového příspěvku na každé dítě. Týká se to rodin, které mají roční příjmy do jednoho milionu korun čistého. Výše příspěvku je 5 tisíc korun. Jaké podmínky se na příspěvek vztahují?

Phil Collins prodal svůj přepychový dům za necelou miliardu

Phil Collins prodal svůj přepychový dům za necelou miliardu

Hudebník Phil Collins prodal své překrásné sídlo v Miami. Dům je postavený na místě, odkud lze pozorovat romantické západy slunce. Součástí nemovitosti je výtah, vnitřní nádvoří s jezírkem a 60metrový bazén s vířivkou.

Rytířská cesta na hrad Buchlov

Soutěž Alej roku 2021 jako rozcestník vašich procházek

Cílem vašich jarních vycházek se může stát i některá naše alej. Když se budete inspirovat soutěží Alej roku 2021, máte o program na několik víkendů postaráno.

Jednou z patronek letošní výstavy je modelka Pavlína Němcová.

Pozvánka na výstavu: Tisíce motýlů v detailu

Přijďte obdivovat tichý půvab mnoha exotických motýlů, kteří jsou až do 22. května k vidění ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě v Troji.

Dřevěný most v Gulou Waterfront

Dřevěný most, jaký jste nikdy neviděli

Dřevěné mosty byly ve městě Jiangmen tradičním způsobem, jak spojit jednotlivé vesnice a oblasti rozdělené vodou. A my musíme říct, že některé z nich jsou designovým skvostem. Například ten, na který se podíváme dnes.

Absolutní vítěz a současně vítěz kategorie Rekonstrukce

Nejlepší interiéry roku 2021. Jak se vám líbí?

Soutěž Interiér roku 2021 mapující zajímavé projekty realizované v loňském roce už zná své vítěze. A protože odráží doslova žhavou současnost, zároveň se stává skvělou inspirací, jak si zařídit nový domov.

Sakurová alej u Chudenic

Kam na 1. máj? Zde je 7 tipů na nejkrásnější místa v Česku

Dáváte přednost českým tradicím a místo amerického Valentýna preferujete polibek pod rozkvetlou třešní na 1. máje? Inspirujte se našimi tipy na nejkrásnější místa v České republice, kde si tento svátek užijete naplno. 

Dotace

Dotace na tepelné čerpadlo 2022: Jaké dotace můžete získat?

Počáteční investice do tepelného čerpadla sice není malá, jde však o nejúspornější způsob vytápění, který si můžete vybrat. Spolu s rostoucími cenami za plyn a nutností vyměnit staré kotle na tuhá paliva za nové, stojí jeho pořízení za zvážení. Víte,...

Madonna prodává dům

Tipněte si, za kolik chce Madonna tenhle dům prodat?

Zpěvačka Madonna prodává svůj dům v Los Angeles za 26 milionů dolarů. Objekt koupila teprve před rokem od zpěváka The Weeknda za 19 milionů dolarů. To je slušný výdělek za jeden rok, nemyslíte?

Za vínem na Strážnicko už tento víkend

Tradiční Festival otevřených sklepů si můžete užít o víkendu 23. 4. a 24. 4. na Strážnicku. A pokud chcete, výlet za dobrým moravským vínkem ještě doplňte poznáváním některých památek.

Pozvánka na kongres o bydlení, designu a architektuře a překvapení navíc

Už příští úterý se můžete dozvědět řadu novinek a zajímavostí z oblasti bydlení a designu na mezinárodním kongresu Living Forum. Nemusíte jezdit nikam daleko, proběhne v Praze.

Designové zarážky na knihy do interiéru

Scene Collection: Designové zarážky na knihy do interiéru

I když je důležité, pro jakou výmalbu či nábytek se při zařizování svého domova rozhodnete, o charakteru prostoru toho vypoví nejvíc dekorace a doplňky, které mohou vytvořit příjemnou atmosféru. Mezi takové doplňky patří třeba i zarážky na knihy.

Veletrh se starožitnostmi - inspirace vonící historií

Na pražské Novoměstské radnici vás od čtvrtka 21. do neděle 24. dubna čeká jarní prodejní veletrh starožitností. Co všechno na něm můžete obdivovat?

Recenze čtyř zajímavých knih pro zahradu

Je jaro, musíme začít hledat rozumy, které nám pomůžou zvýšit úrodu, zahnat choroby a malé breberky nebo prostě jen poznat, co že to na tom záhonku vyrostlo.

Ain Dubai, Dubaj

5 největších vyhlídkových kol světa

Mezi časté turistické cíle a dominanty měst patří vyhlídková kola. Kolik měří ta největší na světě a kde se nachází? 

Hypotéka

Hypotéka 2022: V čem se zpřísnily podmínky?

Zájem o hypotéky je stále velký, a to i přesto, že ceny nemovitostí a úrokové sazby neustále stoupají. Víte, jaké změny a zpřísnění u hypoték vás letos čekají?

Milla Jovovich prodává dům

Dům se sedmi ložnicemi po slavné herečce za 300 milionů korun

Herečka Milla Jovovich prodává svůj krásný dům s 5 prostornými ložnicemi a 9,5 koupelnami. V areálu se nachází také samostatně stojící penzion s dalšími 2 ložnicemi, venkovní posilovna, garáž, domácí kino, venkovní krb, ohniště a bazén.

Stromy v misce. Kde můžete vidět jedinečné bonsaje?

Milovníci zeleně si dávají příští týden dostaveníčko v duchovním srdci Moravy, kde se pořádá květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2022. Její součástí bude i expozice bonsají, které jsou stoprocentně starší než vy.