3D návrh na přání: Nová kuchyně do novostavby

3D návrh - kuchyně

Autor:

Kuchyně v novostavbách bez připravených instalací se samozřejmě navrhují mnohem lépe, než když je člověk limitován tím, kde je jaká zásuvka. Přesto se i tady najde úskalí – a tím hlavním je přítomnost velmi krátkých stěn tam, kam bychom jindy směřovali velké skříně. Majitelé by měli zvážit zvýšení spodního parapetu oken tak, aby si mohli užít pohodlnou výšku kuchyňské linky. Výška linky 85 cm je velmi nízká, vhodná pro menší postavy. Ideál je 88-90 cm.

Přání čtenářky Evy:

Obracím se na Vás s prosbou o návrh kuchyně. Jednalo by se o kuchyň do novostavby, kde budou žít mladí lidé. Představovala bych si ji moderní nebo aspoň s moderními prvky. Rozvody vody, odpadu a elektřiny ještě nemáme, takže mi nic nebrání a neomezuje. Určitě by se mi líbil ostrůvek, který by byl cca na úrovni sloupu mezi dveřmi. Jinak kdyby se daly zakomponovat tzv. komíny (trouby nad sebou a lednička), bylo by to milé.

Co na to designérka

1. Šedá kuchyně s kresbou výrazného dřeva na korpusech

Tato kuchyně je prostorná, praktická. Logicky navazují jednotlivé zóny. Nevýhodou je malý pracovní prostor mezi dřezem a varnou deskou, je zde ale pracovní ostrůvek, ten nejen odděluje kuchyni od jídelny, ale také poskytuje přístupné pracovní místo.

Opticky je oddělena podhledem s osvětlením a také pruhem dlažby, kterou stále shledávám jako ideální materiál pro kuchyňskou podlahu. Pokud ve své kuchyni majitelka zvolí dřevěné prvky, měla by je dobře sladit s rámy oken, dveřmi, případně podlahou. Dva dekory dřeva jsou na jeden prostor dost.

ČTĚTE TAKÉ:

2. Větší pracovní plocha, méně úložného prostoru

Linka soustřeďuje vysoké skříně vlevo od okna, pod okno umísťuje mycí zónu s myčkou. Naproti na ostrůvku je varná deska a velmi vzdušně působící bar. Kuchyně je zajímavá, prostorná co se objemu úložných prostor týče, je ale skromnější na pracovní prostor. Barevně jde samozřejmě o momentální fantazii, lichoběžníkový tvar by šel nahradit klasickým obdélníkem (zarovnání podhledu, dlažby, barového sezení).

3. Kuchyně v červené barvě

Červená kuchyně opouští stěny, jde o hlubší L (na obrázku mají skříňky hloubku 80 cm). Hluboká pracovní deska je velkorysá, kuchyně je navíc přístupná z více stran. Blok vysokých skříní by byl velmi kvalitním úložným místem. Opět nejde o běžné řešení. Majitelé musí zvážit i finanční stránku věci, nestandardní řešení nebývají nejlevnější, i když jsou velmi praktická.

4. Vítězný půdorys

3D návrh - kuchyně

Autor:

Ze čtvrté kuchyně nabízím k zamyšlení pouze půdorys. Dřezové skříňky jsou pod oknem naproti dveřím a poloostrovní vaření obrácené k obývací části je kompromisem s hlubší pracovní deskou v místě desky varné. K tomuto řešení bych se patrně sama přiklonila.

Komentáře

Načítám komentáře...