Inspirace: Dopřejte si královský spánek

Povlečení

Autor: Shutterstock.com

Právě jste se přestěhovali do nového, zařizujete své první bydlení nebo se chystáte na již neodkladnou revizi lůžkovin? Než se vypravíte do kamenného či on-line obchodu, zkuste si zodpovědět otázku, co od nové výbavy očekáváte.

Je pro vás důležitý materiál, vybíráte podle měkkosti a poddajnosti, hřejivosti, rozměrů, způsobu prošití, hmotnosti nebo designu? Někdo má raději přikrývku sám pro sebe, hřejivou a objemnou, jiný zase upřednostní francouzskou variantu pro dva, lehkou a nadýchanou.

V českých domácnostech je velmi oblíbené tzv. duté vlákno, hlavně díky zvyšující se poptávce po hypoalergenních materiálech. Duté vlákno velmi účinně izoluje teplo a dobře snáší časté praní. Může mít mnoho podob a různých zpracování, v obchodě můžete kromě běžných přikrývek narazit také na velmi luxusní formu dutého vlákna, které jen těžko rozpoznáte od prachového peří.

Kvalitu prošití prověří čas

Povlečení

Autor: Matějovský a.s.

Při výběru se zaměřte také na kvalitu prošití. Dobře se podívejte na švy a rozložení výplně v jednotlivých dílech přikrývky. Po letech užívání a praní oceníte, že náplň díky pevnému prošití stále drží tvar a je rovnoměrně rozmístěna v celé ploše přikrývky. I polštáře mohou být různě zpracovány, stejně jako přikrývky. Vždy vybírejte podle individuálních potřeb, ne každému vyhovuje měkký a poddajný polštář – nemalá část spáčů upřednostňuje spíše pevnější provedení. Velmi výhodnou investicí je kvalitně ušitý polštář, u kterého se díky snímatelnému potahu dá náplň přidat nebo odebrat, případně po letech zcela vyměnit.

Pro náročné

Povlečení

Autor: Matějovský a.s.

Díky exkluzivní kolekci polštářů a přikrývek Cashmere objevíte nový rozměr pohodlí! Jemná kašmírová vlna je přirozeně hypoalergenní, prodyšná, hřejivá a navíc skvěle odvádí vlhkost. Přikrývky jsou vhodné pro celoroční použití. Kašmírová vlna, která vyniká svojí hebkostí a řadí se k nejluxusnějším přírodním materiálům, se získává v jarním období ručním vyčesáváním srsti kašmírských koz. Následuje pečlivý výběr té nejkvalitnější a nejjemnější vlny. Kašmírské kozy žijící na vysokohorských planinách jsou velice odolné a stejnou vlastností se pyšní i samotný kašmír. Při správném používání si výrobky z kašmíru budete užívat dlouhá léta. „Povrch polštářů a přikrývek je z kvalitní 100% bavlny, prošívaný povlak v odstínu přírodní bílé je snímatelný se zipovým uzávěrem. Okraje lemuje precizní zlatá bordura, látku zdobí jemný bílý vzor kašmírských koz. Náplň tvoří z 50 % kašmír a z 50 % vlna,“ popisuje luxusní novinku Alena Samková, ředitelka společnosti Matějovský, tradičního českého výrobce ložního povlečení a bytového textilu.

Luxus ve spojení s přírodou

Povlečení

Autor: Matějovský a.s.

Pevné, hladké, medově zlatavé a jemné - takové je vlákno vyrobené ze sóji. Díky skvěle vyváženým vlastnostem této mimořádné rostliny se na jedinečný pocit pohodlí budete těšit večer co večer. Polštáře a přikrývky SOYA od Matějovského si vás získají precizním designem a především dokonalým komfortem. „Exkluzivní kolekce Soya je vhodná pro celoroční použití,“ přibližuje produkt Alena Samková. Polštáře a přikrývky chrání povlak z kvalitní 100% bavlny. Vnější prošívaný povlak v krémovém odstínu s jemným geometrickým vzorem, který vyniká na 100% bavlněné žakárové látce, je snímatelný a se zipovým uzávěrem. Okraje lemuje precizní zlatá bordura. Náplň tvoří z 50 % sójové vlákno a z 50 % jemné polyesterové vlákno. „Tento ideální poměr výběrových materiálů zajišťuje vysokou hřejivost sójového vlákna a přímo královský spánek,“ vysvětluje Samková.

V jakém typu lůžkovin se nejlépe spí vám?

Komentáře

Načítám komentáře...