1. Anse Source d'Argent, Seychely

Tuto pláž můžete znát ze sociálních sítí. Je to totiž nejfotogeničtější pláž na světě. Pokrývá ji jemný zlatavý písek, který postupně přechází v tyrkysové moře, které vás dostane svou čistotou, ale i průzračností. Podmořský svět můžete dokonce pozorovat i bez použití potápěčské výstroje. Dávejte však pozor, abyste nerušili ohrožené ptactvo a želvy.

2. Pláž Polihale, Havaj

Pláž Polihale patří k nejkrásnějším plážím Havajských ostrovů. Je neuvěřitelných 11 kilometrů dlouhá a díky tomu, že leží daleko od nejbližšího města, zachovala si tajemnou atmosféru. Koupání v oceánu se zde příliš nedoporučuje, smočte se maximálně tam, kde je vám voda po kolena. Vlny zde bývají velké a zejména v zimě je moře nebezpečné kvůli silným spodním proudům.

3. Záliv Camps, Kapské Město

Třpytivý písek, úchvatné západy slunce a majestátní pohoří v pozadí vás dostane do kolen. Voda v oceánu je ale chladná po celý rok, nad 18 °C se teplota nedostane ani v létě.

4. Koh Phi Phi, Thajsko

Tato pláž vám může být povědomá ze slavného filmu Pláž s Leonardem DiCapriem. Nachází se v chráněném zálivu Maya Bay. Pláž obklopuje zářivě bílý písek, vápencové stěny pokryté zelení. Pod hladinou tyrkysového moře se navíc schovávají barevné korály a krásné exotické rybky.

5. Pláž Whitehaven, Austrálie

Pláž Whitehaven je nejznámější australská pláž. Měří 7 km a leží uprostřed největšího korálového útesu na světě. Pláž je dokonce zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Dopravit se sem lze pouze vrtulníkem, hydroplánem nebo výletní lodí.

6. Pláž Navagio, Zakynthos

Na tuto pláž se dostanete pouze lodí. Nachází se na řeckém ostrově Zakynthos. Povrch tvoří zářivě bílý písek. V roce 1980 zde ztroskotala pašerácká loď převážející cigarety a alkohol. Loď zde nechali a dnes je z ní zrezavělý vrak.

7. Baia do Sancho, Brazílie

Malebná zátoka Baia do Sancho se nachází na brazilském ostrově Fernando de Noronha. Užít si zde můžete kromě lenošení i vodní sporty, potápění nebo plavání s delfíny.

Zdroj: etravel.cz, cestovinky.cz