Kdo by nechtěl ušetřit na účtech za elektřinu a plyn? Ačkoli platby za energie jsou takovou nepříjemnou nutností, kterou bychom nejraději poslali na dovolenou, existuje několik osvědčených způsobů, jak tuto "nutnou zlovolnost" omezit. V dnešním článku vám představíme 7 tipů, jak na to!

Energie jsou drahé! Základní tipy jak ušetřit?

Zdroj: Youtube

LED, nebo ne LED?

Zapomeňte na klasické žárovky a vyrazte naproti světelné budoucnosti ve formě LED žárovek. Nejenže mají delší životnost, ale také spotřebují mnohem, ale opravdu mnohem méně energie. A ne, nejde jen o pár korun. V průběhu roku to může ušetřit i několik set korun! A pokud jste milovník technických inovací, určitě vás nadchnou možností regulovat intenzitu a barvu světla přes mobilní aplikaci.

Inteligentní termostaty - váš osobní finanční rádce

Máte doma stále zapnuté topení, protože venku je snad už pátá doba ledová? Inteligentní termostaty vám umožní nastavit si teplotu podle vašeho vlastního rozvrhu. Nejenže se vám bude lépe dýchat, ale budete mít vyhřátý domov přesně v době, kdy to potřebujete.

Hlídejte si spotřebiče - nejsou to vaši kamarádi!

Věděli jste, že i vypnuté spotřebiče mohou odsávat energii jako upíři? Zvláště staré modely lednic, mikrovlnných trub a televizorů. Doporučujeme vám odpojit je z elektrické sítě, pokud je nepoužíváte, nebo investovat do moderních energeticky efektivních modelů. Věřte, váš účet se zaraduje.

Zkuste časování - správný čas, správné místo


Máte pračku, myčku nádobí nebo sušičku? Zkuste je pustit ve chvílích, kdy je nižší sazba za elektřinu, například v noci. Časování je vlastně jako dobrý vtip – když je dobře načasovaný, ušetříte!

Návraty izolace!

Pokud vás zima chytá za paty a teplo uniká jako přízrak, je čas přemýšlet o izolaci. Teplá domácnost není jen o vysokém nastavení termostatu, ale také o tom, jak udržet teplo uvnitř. Investice do izolace se vám může vrátit v podobě nižších účtů za plyn.

Propláchněte systém

Pokud jde o vodu, rychle protékající kohoutek nebo WC může způsobit zbytečně vysoké účty za plyn kvůli ohřevu vody. Občasné kontroly a údržba mohou být v tomto případě velmi účinné a mohou vám ušetřit peníze, které by jinak odtékaly doslova „stokou“.

Slevy, slevy, slevy

Když je to možné, porovnávejte nabídky od různých dodavatelů energií. Na internetu existuje nespočet srovnávačů cen, které vám mohou pomoci najít nejlepší nabídku ve vaší lokalitě. Změnit dodavatele je snazší, než si myslíte, a můžete tím ušetřit slušný balík!

Zdroj: advancedmaterials.com, stuwo.at