Všichni designéři (nejen módní, ale i interiéroví) každoročně vyčkávají na vyhlášení barvy roku, kterou každoročně vyhlašuje institut Pantone. Ten při výběru vždy zohledňuje hned několik faktorů – nejen trendy, ale třeba i náladu společnosti. Protože právě barvy si každý z nás spojuje s určitými emocemi. A jak může kouzelný odstín Viva Magenta vypadat u vás doma?

Viva Magenta jako oslava života

S barvou roku 2023 jste se už jistě setkali u jednoho nejmenovaného mobilního operátora. A nyní ji můžete vidět všude – v módě, ale také v oblasti bydlení. Je to sytě růžová, pokud chcete, purpurová barva, která vyzařuje energii a nadšení. Tato barva přitáhne vaši pozornost svým oslnivým charismatem, energičností, ale také tajemnem. Najdete ji pod kódem 18-1750.

Barva roku 2023 Barva roku 2023 Autor: Westwing

Tato pozoruhodná barvička vás bude vybízet k hravosti, optimismu, vášni a kreativitě. A odkud se vzal její název? Barva Magenta je všem dávno známá. Pantone jí však přidalo také slovo „viva“, které je ve španělsky mluvících zemích spojováno s oslavou života. Inspirací této barvě byla příroda a nádherný karmín.

Jak tuto barvu začlenit do interiéru?

S barvou roku 2023 je to jako se šafránem, nesmíte to s ní přehnat. Aneb jak se říká – dobrého pomálu. Viva Magenta se skvěle hodí pro hru s kontrasty. Jejím protipólem je zelená. Tlumit byste ji však měli zejména světlými pastelovými tóny.

Protože je letošní barva roku inspirována přírodou, bude se nejlépe doplňovat právě s přírodními tóny. Ideální jsou khaki zelená, šedá, blankytně modrá, pastelově růžová, šeříková, ale také pískově béžová.

Čtěte také

Doma jako ve wellnessu Poradíme vám, jak začít

Čtěte také

Domácí wellness: poradíme vám, jak začít

Na doplňcích vypadá nejlépe

Viva Magenta je ideální barvou pro textilní doplňky. Pokud chcete jít s dobou, pořiďte si slušivé dekorativní polštáře, svá okna doplňte o nádherné závěsy, do koupelny dejte hezkou předložku. Tato barva je vhodná na detaily, u větších ploch buďte střídmější.

Zdroj: Westwing, dezeen.com, pantone.com