Na první pohled se zdá, že se bez vajec v kuchyni nelze obejít. Přidávají se do sladkých těst, kde mají funkci pojiva i kypřidla, potřeba jsou v krémech, používají se také při přípravě sekané a dalších pokrmů z mletého masa, slaných placek nebo těstíček na obalování. Může se ale stát, že budete potřebovat alternativu. Důvodem mohou být zdravotní potíže, veganské stravování nebo jen fakt, že vám zrovna v ledničce všechna vajíčka dojdou. Následující potraviny je zvládnou zastoupit, ale pouze v případě, že recept vyžaduje jen dvě vejce. Při vyšším počtu už by se dílo nemuselo podařit.

Podívejte se na video a přesvědčte se, že to jde i bez vajec:

Zdroj: Youtube

1) Banán

Půlka rozmačkaného nebo rozmixovaného banánu hravě nahradí v receptech jedno vajíčko. Nejlépe se k tomu hodí přezrálé banány, jejichž slupka začíná hnědnout. Dobře vám poslouží při přípravě moučníků, lívanců, palačinek i krémů. Počítejte však s tím, že ve výsledném jídle se jejich chuť projeví.


2) Jablečné pyré

Do těsta na koláče a další moučníky můžete místo vajec použít jablečné pyré, případně dětskou výživu. Jedno vajíčko vám nahradí 5 lžic pyré smíchaných se lžičkou kypřicího prášku.


3) Chia semínka

Semínka šalvěje hispánské vytvářejí po kontaktu s tekutinou gel, který vám výborně poslouží jako pojivo. Jednu lžičku mletých semínek smíchejte se třemi lžícemi vody a nechte 15 minut odstát. V tomto množství nahradí jedno vejce v třených těstech, plackách, nádivkách i sekané.


4) Nálev z cizrny

Jde vyrobit bílkový sníh bez vajec? Překvapivě ano! Použít můžete nálev z konzervované cizrny, který po vyšlehání získá stejnou konzistenci. Tento veganský sníh, nazývaný také aquafaba, se hodí k přípravě krémů, pusinek, majonézy i moučníků. Ve videu se můžete podívat, jak na to:

Zdroj: Youtube


5) Hraška

Luštěninovo-obilná směs se hodí nejen k zahuštění omáček a polévek, ale zvládnete s ní i obalit maso bez použití vajec. Vanilková varianta je určena pro pečení – 20 g směsi nahradí jedno vejce.


6) Prášek do pečiva

Praktickou a snadnou alternativou je směs z jedné lžičky kypřicího prášku, lžíce oleje a lžíce vody, která nahradí jedno vejce. Hodí se například do lívanců, palačinek, placek nebo těstíček na obalování zeleniny či masa.


7) Brambora

Nemáte vejce, ale bramboru ano? Problém je vyřešen. Alespoň pokud se chystáte smažit karbanátky nebo péct sekanou. Tři lžíce nastrouhané syrové brambory vám v masové směsi poslouží jako pojivo namísto jednoho vejce.

Zdroj: choosegreen.cz, www.bezhladoveni.cz, recepty.cz