O původ receptu na nadýchaný sněhový dort se dodnes pře Austrálie s Novým Zélandem. Vznikl na konci 20. století na počest ruské primabaleríny Anny Pavlovy, která v té době v obou zemích vystupovala. Lehoučký dezert nesl nejen její jméno, ale svým vzhledem měl připomínat baletní sukni ze světlezeleného hedvábí – původně proto korpus zdobily plátky kiwi. Dnes má dort Pavlova bezpočet různých podob. Zdobí se nejrůznějšími druhy ovoce, šlehačkou nebo krémem, podává se plněný, nebo jen ozdobený na povrchu. Připravit ho můžete klasicky jako velký korpus, nebo jako malé dortíky – skvělý bude vždy.


Podívejte se na přípravu mini Pavlovy krok za krokem. Překvapí vás, jak je to snadné:

Zdroj: Youtube


Mini Pavlova s ovocem a šlehačkou

Ingredience:

  • 4 bílky
  • 220 g cukru
  • 1 lžíce kukuřičného škrobu
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • čerstvé ovoce dle chuti

Příprava:

1) Troubu předehřejte na 150 ºC.

2) Začněte šlehat bílky a postupně přidávejte krupicový cukr. Šlehejte alespoň 10 minut, dokud nebude sníh zcela pevný a nezačne tvořit pevné špičky. Poté důkladně zašlehejte kukuřičný škrob.

3) Plech vyložte pečicím papírem. Pomocí cukrářského sáčku vytvořte kulaté pusinky a pomocí lžíce do nich udělejte malou prohlubeň.

4) Pusinky vložte do trouby, stáhněte teplotu na 90 ºC a sušte 110 až 120 minut. Poté troubu vypněte a dortíky v ní nechte za zavřenými dvířky zcela vychladnout.

5) Vychladlé dortíky ozdobte čerstvou šlehačkou a ovocem.

Zdroj: www.kucharkaprodceru.cz, www.svetcukraru.cz, www.ireceptar.cz