V každé domácnosti je potřeba mít doma kladívko, protože bez něho si těžko pověsíte obrázek na zeď. Stejně nezbytné jsou ploché a křížové šroubováky v běžných velikostech. Základní sada klíčů a kombinované a štípací kleště by neměly chybět. Pro jednoduchost a praktické uložení můžete zvážit zakoupení kompletní sady nářadí v kufříku, takže budete mít všechny své nástroje snadno dostupné a přehledně uspořádané. Při nákupu nářadí se však vyvarujte levného nářadí z měkkých materiálů - lepší je jeden šroubovák z kvalitní oceli než sada šroubováků na jedno použití, které zničíte při zašroubování jednoho vrutu.

Jak uložit nářadí pomocí zbytků elektrických drátů:

Zdroj: Youtube

Aku vrtačka a aku šroubovák

Akumulátorová vrtačka, která může fungovat i jako aku šroubovák, může být skvělým doplňkem vaší domácí dílny. Umožní vám snadněji šroubovat vruty do dřeva a zabrání frustraci z krátkých kabelů běžných vrtaček. Při výběru aku vrtačky je dobré zvolit model, jehož akumulátory mohou napájet i další nářadí, což vám může ušetřit peníze na dalších akumulátorech a nabíječkách v budoucnosti.

Pro pokročilejší kutily

Pokud jste vášnivý kutil a máte dostatek místa pro dílnu, mohl by vás zajímat stůl s úložným prostorem a svěrákem. Pro ty, kteří nemají takový luxus, může být dobrým řešením malý pracovní stůl nebo skládací stolek, který je snadno skladovatelný a poskytuje vám prostor pro práci. Dobrým řešením je i malý ponk, který koupíte buď jako nový, nebo starší z druhé ruky.

Vysavač pomůže

A nezapomínejte také na vysavač - pokud se vážně věnujete kutilství, můžete potřebovat specializovaný dílenský vysavač, který je navržen k odstranění pilin a hoblin. Ať už jste začátečník, nebo zkušený kutil, je důležité mít správné nářadí na dosah ruky. S vhodným vybavením můžete snadno a efektivně dokončit jakoukoliv kutilskou výzvu.

Zdroj: familyhandyman.com, thesprucecrafts.com