Jmenuje se Perivolas Oia Santorini a bývala to původně soukromá rezidence. Posléze ale byla prodána a upravena pro hotelový provoz. Zachovává tedy příjemnou sevřenost, malou rozlohu a nevelký počet hostů, takže se návštěvník nemusí cítit jak na chorvatské pláži.

Zajímavé na celém objektu je to, že je inspirován kykladskou kulturou. Jednotlivé části jsou postaveny místním architektem a také kutilem, který využil místních materiálů a postupů, takže vznikl opravdu zajímavý objekt. Organické a hladké tvary připomínají spíš jeskyně, ale jde o skutečně postavené domy. Jejich výhodou je to, že udržují uvnitř příjemný chládek i za nejteplejších dní, kdy slunce zpříma pálí celý den na celý ostrov, na kterém je hotel vystavěn.

Z nádherného nekonečného bazénu je možné koukat na Egejské moře, které se mění každým okamžikem, jak na něj dopadá slunce, vítr čeří vodu a lodě vytváří bílé stuhy vodních brázd. Kdo chce, může odpočívat ve stínu květin na terasovitých zahradách, nebo si může jít odpočinout na rybářskou loď, která patří hotelu.

Čtěte také

Floating house

Čtěte také

Dovolená v ráji: Nad baldachýnem pralesa

Čtěte také

Villa Aéres

Čtěte také

Dovolená v ráji: Villa Aéres