Nenechte se zmást. Není houba jako houba. Ty, které posílí vaši imunitu, se řadí mezi tzv. léčivé houby a slouží jako doplňky stravy. Je však lepší jakékoliv užití nejprve konzultovat s někým povolaným.

Čínská reishi

Jednou z nejužívanějších hub u nás je reishi, známá též jako lesklokorka lesklá. Tato původem čínská houba obsahuje mnoho účinných látek včetně polysacharidů, glykoproteinů, fenolů a steroidů. Je navíc bohatá na aminokyseliny, zvláště pak na lysin a leucin.

Díky bohaté kombinaci látek je vhodným doplňkem stravy k posílení imunitního systému. Mimo to působí antibakteriálně i antivirově. Vedle toho se také užívá proti únavě a snižuje bolest, stres a pocit podráždění. 

Grifola z Japonska

Další oblíbenou jedlou houbou původem z ostrovního Japonska je grifola frondosa, kterou možná znáte pod českou variantou trsnatec lupenitý. Ta podporuje jak vrozenou, tak získanou složku imunity, a to díky beta-glukanům.

Chcete-li zlepšit imunitu, ale také svoji fyzickou vitalitu, mohl by být trsnatec pro vás to pravé.

Čtěte také

Sušení hub na niti

Čtěte také

Jak správně sušit houby

Ruská čaga

Ve východní medicíně je také oblíbená čaga, u nás známá jako rezavec šikmý. Ta obsahuje mnoho blahodárných látek, jako je železo, hořčík, mangan nebo draslík. Dále je bohatá na vitaminy B1, B2, B5, B6 nebo B9 a také D3 či K1. Mimo posílení imunity vám pomůže zlepšit trávicí trakt.

Nejen tyto léčivé houby můžete zakoupit v lékárnách, ale také na e-shopech, a to jak ve formě kapslí, tak tekuté.

Čtěte také

Kuchyně

Čtěte také

Hlíva ústřičná, strážce naší imunity

Zdroje: celostnimedicina.cz, lekarna.cz, vitalia.cz