Jaké barvy jsou oblíbené?

Ne každému se líbí bílá barva zkombinovaná s pastelovými odstíny. Ačkoliv není nejlepší nápad zařídit si kompletně celé bydlení v černé, existuje mnoho způsobů, jak vnést tmavé barvy do interiéru tak, aby výsledný dojem působil příjemně.

Mezi oblíbené tmavé barvy patří nejen černá, ale i antracitová nebo tmavě modrá. Pokud nemáte odvahu, ale ani chuť vymalovat tmavou barvou všechny stěny, dobře může vypadat i jedna taková stěna. Uvidíte, že tmavá barva dodá prostoru šmrnc.

 Inspirace: tmavé barvy a jak s nimi pracovat Inspirace: tmavé barvy a jak s nimi pracovat Autor: shutterstock.com

Pozor na konkrétní tóny

Abyste se cítili příjemně, je vhodné sahat po zemitých barvách. Studené tóny jsou vhodnější do koupelny, kde bude jejich kombinace s tlumeným osvětlením velmi příjemná.

Černou barvu v interiéru je vhodné doplnit o zlaté a hnědé podtóny, vyrovnáte tak chladné působení této barvy. Pokud se na to cítíte, můžete zkusit vymalovat i strop, prostor bude působit intimněji a příjemněji.

Čtěte také

Čtěte také

Jaká je největší výhoda koupelny v ložnici

Kontrasty vypadají skvěle

Tmavé stěny vypadají skvěle i v případě, že máte doma kontrastní nábytek (ať už bílý, nebo v dřevu), ale i pokud si holdujete ve stěnách pokrytých obrazy. Ty vyniknou lépe na tmavém podkladu. V dětském pokoji nebo kuchyni můžete sáhnout po tabulové barvě – vy, ale i vaše děti si tak můžete na stěny psát nejrůznější vzkazy.

Zdroj: ireceptar.cz