Do tmavých koutů je ideální

Zatímco s některými barvami v interiéru šetřit nemusíte, jsou zde i takové, při nichž je vhodné být obezřetní. A právě k nim patří i žlutá barva. Se žlutou barvou se nejlépe pracuje ve všech tmavých koutech, které budete potřebovat prosvětlit.

Žlutá v interiéru Žlutá v interiéru Autor: shutterstock.com

Jak žlutá barva působí?

Tato barva je symbolem životní energie, působí pozitivně na lidský nervový systém, propojuje informace s podněty. Povzbuzuje tvořivost, intelekt, jasné myšlení. A má velmi pozitivní vliv na náladu.

Žlutá barva se velmi snadno kombinuje – luxusně bude vypadat s černou i bílou, dobře doplní také šedou, oranžovou či hnědou (to hlavně na nábytku). Zajímavě bude působit spolu se zelenou, modrou či levandulovou barvou.

Čtěte také

Čtěte také

Nejpopulárnější části Prahy na bydlení

V jaké formě?

Na větší plochy je vhodné využít zejména světlé a jemné odstíny žluté barvy, velké lesklé žluté plochy nejsou nejlepším řešením. Výraznější žlutou si nechte na dekorace a doplňky – třeba na textilie v podobě dek, přehozů, závěsů nebo polštářků. Případně můžete výraznější žlutou barvou vymalovat jednu stěnu.

Žlutou barvu však nevybírejte na koberec, toto řešení by vás mohlo znervózňovat, přece jen jde o barvu, která může v přírodě dávat signál pro nebezpečí.

Zdroj: ireceptar.cz, blog.decodoma.cz