Bábovka je královnou českých moučníků a recepty se dědí z generace na generaci. Stejně jako bábovkové formy – možná i vy máte doma nebo na chalupě starou litinovou nebo keramickou formu po babičce, která pamatuje spousty rodinných sešlostí. Pokud vám už přestává sloužit, nebo si chcete pořídit modernější exemplář, můžete si vybrat z mnoha různých variant, které se liší materiálem, objemem, tvarem i údržbou.

Klasická třená bábovka nikdy nezklame. Podívejte se na videorecept:

Zdroj: Youtube

Poctivá keramika

Keramické formy jsou pro pečení moučníků z třených těst ideální. Skvěle absorbují a rovnoměrně uvolňují teplo, takže se bábovka perfektně propeče. Moderní formy ze silně glazované keramiky mají ještě lepší vlastnosti než jejich předchůdkyně a můžete je používat v jakémkoliv typu trouby. Nevýhodou je jejich vyšší hmotnost a křehkost – při neopatrné manipulaci může forma prasknout. Oproti jiným druhům forem bývá dražší.

Moderní nepřilnavé

Formy na bábovku potažené nepřilnavou vrstvou jsou velmi oblíbené. Jejich cena začíná už na 200 Kč, dobře vedou teplo a bábovku z nich po upečení snadno vyklopíte a skoro nic neváží. Nevýhodou je údržba – je třeba zabránit kontaktu s kovovými předměty a dávat pozor, aby se antiadhézní povrch nepoškrábal.

Křehké sklo

Skleněné formy na bábovku mají své kouzlo – můžete sledovat celý proces pečení a kontrolovat, zda je bábovka v každé části propečená. Žáruvzdorné sklo dobře vede teplo, hodí se do každé trouby, je odolné proti poškrábání a dobře se myje. Nevýhodou je křehkost a horší vyklápění – formu je třeba opravdu důkladně vymazat.

Skladný silikon

Velkou oblibu si v posledních letech získaly silikonové formy, k jejichž přednostem patří cenová dostupnost, snadná údržba a nerozbitnost. Také je není třeba před pečením vymazávat a nevedou teplo, takže se o formu nikdy nespálíte. Nevýhodou je měkkost materiálu – s naplněnou formou se hůře manipuluje, vzhledem k elasticitě není stabilní, snadno se ohne nebo překlopí a těsto se může vylít. Také je třeba dávat pozor, aby se nedostala do kontaktu s ostrými a špičatými nástroji – mohla by se protrhnout či proříznout.

Poctivá litina

Litinové formy se smaltovaným povrchem mají skvělé pečicí vlastnosti, rovnoměrně vedou teplo, jsou velmi odolné a sloužit vám můžou i celá desetiletí. Jejich nevýhodou je vyšší hmotnost, kvůli níž se s nimi hůře manipuluje. Před pečením je třeba formu důkladně vymazat, aby šla bábovka dobře vyklopit. Počítejte také s vyšší pořizovací cenou, jež se pohybuje okolo dvou až třech tisíc korun – vzhledem k dlouhé životnosti je to ale investice, která se vrátí.

5 tipů navíc

  • Před nákupem promyslete, jak velkou formu chcete pořídit. Menší formy mají objem cca 1,5 litru, větší 2-3,5 litru. Běžně k dostání jsou také formy na mini bábovičky.
  • U vybrané formy zkontrolujte středový komínek – vždy by měl být opatřen otvorem, aby mohl teplý vzduch dobře proudit a těsto se rovnoměrně propeklo.
  • Kromě forem v tradiční podobě můžete vybírat i ze spousty zajímavých reliéfů, které vypadají jako květiny, hvězdy, královská koruna, srdce, diamant a mnoho dalších.
  • Pokud používáte myčku na nádobí, přesvědčte se, že je v ní možné formu mýt.
  • Vybírejte formy od prověřených výrobců, u nichž máte jistotu kvalitního zpracování. Zejména laciné silikonové formy mohou během pečení uvolňovat nežádoucí chemikálie.

Zdroj: www.ireceptar.cz, www.blesk.cz, spotrebitele.dtest.cz