Psi jsou nejen skvělými společníky, ale také věrnými kamarády, kteří často vycítí naše emoce. Sdílí s námi radost, ale také smutek. Některá plemena jsou však ještě o něco věrnější. Pojďme se podívat na ta, která vás rozhodně nenechají ve štychu.

Bernardýni

Za tímto plemenem je dlouhá historie. Původně byli vychováváni mnichy, kteří je využívali k nošení a tahání nákladu. Později se stali záchranářskými psy. Byť už dnes k těmto účelům nejsou až tak často využíváni, velké srdce, které je připravené vždy člověka zachránit, jim už zůstalo.

Čtěte také

Pes, hravý ničitel

Čtěte také

Proč psi všechno koušou a trhají a jak je to odnaučit

Tito psi se řadí k větším druhům. Není výjimkou, že váží přes 60 až 70 kilogramů. Oproti jiným psům dospívají bernardýni o něco později. Při jejich pořízení tak počítejte s tím, že pár let budete mít doma obří štěně. Právě i proto mají kamarádský vztah k dětem. 

Jack Russel teriéři

Oproti bernardýnům jde o menší druh, ovšem energií se jim hravě rovnají. Jde často o hravé a čiperné tvory, kteří mají sportovní vlohy. Řadí se k psům s vyšší inteligencí, snáze se tak naučí více povelů.

Jack Russel teriéři rozhodně nejsou typickými gaučovými povaleči. Naopak, největší radost jim uděláte pořádnou procházkou a sportovními aktivitami. Odmění se vám láskou a oddaností.

Čtěte také

Psí řeč

Čtěte také

Chcete vědět, co vám chce pes říct? Naučte se psí řeč

Boxeři

Boxeři byli dlouhodobě využívaní jako hlídací psi. Není se čemu divit, jejich větší váha, široká a mohutná tlama a silné kosti jsou pro tuto činnost jako stvořené. Pod drsnou skořápkou se však skrývá loajální pes, který je velmi inteligentní a učenlivý. Hodí se do rodin s dětmi. Správně vychovaný boxer je nekonfliktní a nebude mít problém ani s jinými druhy psů.

Mezi psy najdete však celou řadu dalších věrných plemen. Za zmínku určitě stojí kolie, akita, bretaňský španěl nebo německý ovčák.

Zdroje: ireceptar.czhobbio.czctidoma.cz