Hledáte účinný lék proti kašli a hlenům? Tohoto pomocníka jste v kuchyni využili už mnohokrát, jen jste ještě netušili, jaké zázraky dokáže. Nejenže vám spolehlivě pomůže od kašle, ale navíc vám pročistí plíce. O kom je řeč?

Vajíčka s cibulí, guláš s cibulí, cibulové kroužky – myslíme, že nápověd bylo dost. Na pročištění plic vyzkoušejte obyčejnou cibuli. Cibule si posvítí na záněty v těle, rozpouští hleny a díky tomu se při kašli nebudete cítit jako po náročné túře. A to zaručeně oceníte!

Cibuli by měli do svého jídelníčku zařadit i kuřáci – ať už současní, nebo bývalí. Lépe pročistí plíce od škodlivých látek z cigaret a zabírá jako prevence proti rakovině. Navíc pomůže snížit krevní tlak nebo proti arterioskleróze.

V jaké formě cibuli konzumovat?

V té, ve které ji máte nejraději. Nebo nejlépe vyzkoušejte sirup, uvařte si čaj nebo si z ní udělejte odvar a inhalujte. Právě vdechováním horké páry ji dostanete přesně tam, kde ji potřebujete nejvíc – v plicích. Způsobů je mnoho, jen si najít ten nejúčinnější.

Podívejte se, jakým způsobem můžete cibuli využít v boji proti kašli a nachlazení:

Zdroj: Youtube

Od tohoto nápoje nebudete chtít odejít

Stejné protirakovinné vlastnosti jako cibule má i kurkuma. Co k těmto dvěma přísadám přidat ještě zázvor a uvařit z nich detoxikační nápoj? Za jeho chuť sice neručíme, zato vaše zdraví si bude libovat. Zlepší se vám dýchání, plíce se pročistí a organismus celkově pookřeje. Budete potřebovat 400 gramů cibule a cukru, litr vody, 2 lžíce kurkumy a 5 centimetrů kořene zázvoru.

Cukr rozpusťte ve vodě a nechte povařit. Mezitím si cibuli nakrájejte na kolečka a oloupejte a nakrájejte zázvor. Obě připravené zeleniny ve vodě povařte a po chvíli přidejte kurkumu. Tuto směs vařte do té doby, než v hrnci zůstane polovina vody. Poté hrnec odstavte z ohně a nechte vychladnout. Povařenou zeleninu pít nebudete, proto nápoj sceďte do sklenice.

Nápoj užívejte nalačno každé ráno a dvě hodiny po večeři. Nemusíte se bát, že musíte vypít celou sklenici, stačí dvě lžíce. Dobrou chuť!

Zdroje: ireceptar.cz, https://ceskozdrave.cz