Přinášíme vám jednoduchý a jasný návod, jak se postarat o oleandry v našich podmínkách. Užívejte si jejich krásu i u sebe doma.

Jak vypadá nádherně kvetoucí oleandr? Podívejte se! To budete chtít domů taky:

Zdroj: Youtube

Jak na oleandry?

Sázejte je do nádoby o 2,5-5 cm větší, než je jejich kořenový bal. Vyberte si kvalitní substrát, který bude dobře odvádět vodu a bude mít dostatečné živiny. Můžete malou rostlinku i přihnojit hnojivem na pokojovky.

Oleandr zasaďte tak, aby jeho kořeny měly dostatek prostoru. Během vegetačního období udržujte substrát vlhký. V zimním období snižte zálivku, ale nenechte půdu zcela vyschnout.

Přes zimu je chraňte

Oleandry kvůli svému exotickému původu nesnáší zimu. Když teplota klesne pod 13 °C, přesuňte je dovnitř. Některé odrůdy jsou sice odolnější než jiné, ale obecně preferují teplejší prostředí.

Přesazování oleandru

Na jaře, když kořeny začnou růst skrz drenážní otvory, je čas na přesazování. Vyberte si květináč o 2,5-5 cm větší. Oleandry opravdu nesnáší stísněné podmínky. Při přemisťování oleandru dávejte extrémní pozor na škůdce, jako jsou mšice a štítenky. V případě napadení zasažené části okamžitě ošetřete.

Jsou oleandry jedovaté?

Ano, a dokonce mohou způsobit i vážné zdravotní potíže nebo dokonce smrt. Udržujte je proto mimo dosah dětí a zvířat. U dětí se objevuje i přecitlivělost na jeho vůni, proto pokud máte děti a pořídíte si oleandr, pečlivě sledujte jejich reakce.

Zdroj: guide-to-houseplants.com, is.muni.cz