Druhy sklenic, jejich tvary a vlastnosti byly vymyšlené tak, aby zlepšily požitek z pití daného nápoje, rozvinuly jeho chuť a zachovaly typickou vůni. Možná, že máte lahodné víno, ale špatně zvolená sklenice nedovolí rozvinout jeho osobitost. Rozvinutí aroma a správná teplota jsou dva klíčové faktory odpovídajícího zážitku z konzumace lihovin. A právě o jejich udržení se starají sklenice. Kterou zvolit pro kterou příležitost?

Čtěte také

Kuchyně ve skandinávském stylu

Čtěte také

Jak zařídit kuchyni ve skandinávském stylu

Sklenice na koktejly

Tradiční koktejlová sklenice kuželkového tvaru se širokým hrdlem může mít více velikostí. Používá se k podávání vychlazených koktejlů bez ledu a umožňuje přiblížit nos konzumenta k hladině nápoje a plně si vychutnat jeho vůni. Typickými koktejly jsou například cosmopolitan, martini nebo margarita.

Sklenice na koktejly s přídavkem nealka

Na koktejly, které obsahují velkou část nealkoholické tekutiny a které se nalévají na větší množství ledu, se užívají sklenice typu highball. Podobají se běžným skleničkám na vodu. V těchto sklenicích se nejčastěji servíruje mojito, gin s tonikem nebo rum s kolou.

Sklenice na bílé víno

V létě se pije svěží bílé víno více než červené. Proto by ve vaší domácnosti neměly chybět sklenice na bílé víno, které mají tvar tulipánu. Tělo bývá tedy baňaté a směrem k hrdlu se lehce uzavírá. Aroma vína tak díky tomu vydrží ve skleničce déle. A protože bílá vína podáváme studená, sklenici držíme za stopku co nejníže. V tulipánových sklenicích lze podávat také růžová vína.

Sklenice na prosecco nebo šampaňské

Šumivé víno vyžaduje ještě méně prostoru než víno bílé, a to kvůli bublinkám – mělo by se zamezit jejich unikání. Právě proto se používají tenké sklenky na vysoké stopce zvané flétny. V takových sklenkách můžete servírovat šumivá vína, prosecco i šampaňské.

Zdroj: ireceptar.cz, novinky.cz

Čtěte také

Jak oloupat potraviny

Čtěte také

Triky, díky kterým oloupete potraviny snadno a rychle