Zpracování zbytků surovin je nutnost, nikdo přece nechce vyhazovat potraviny. A právě frittata je na likvidaci zbytků jako dělaná. Dokáže „spolknout“ opravdu kdeco a přitom slibuje chutný výsledek, navíc snadno a rychle. Vůbec nevadí, když bude pokaždé trochu jiná.

Zkuste i tyhle zdravé svačiny ze zbytků:

Zdroj: Youtube

Není to obyčejná omeleta

Vaječná omeleta je silná několik milimetrů, peče se na pánvi doslova pár minut, pak se zpravidla plní. Kdežto tloušťka frittaty se počítá na centimetry, smaží se (peče) souběžně s vaječnou zálivkou. Chcete-li frittatu opravdu nadýchanou, vajíčka před tepelnou úpravou důkladně prošlehejte, jen promíchat je nestačí. Správnou frittatu se také vyplatí začít dělat na pánvi na plotně a dokončit v troubě. Ještě nezapomeňte: zbytky surovin tepelně nezpracovaných a zejména tvrdších (třeba cibule nebo mrkev) mají přijít do pánve jako první.

Přidejte, co vám zbylo

Základ každé frittaty tedy tvoří vejce, koření a tuk na smažení plus většinou trocha mléka či smetany. Dál už je to na vás. Můžete přidat tvrdý sýr, pár koleček šunky, zbylou klobásu, slaninu, kousek uvařeného kuřecího, různou zeleninu, porci uvařených brambor nebo těstovin, které už nikdo nechce jíst samotné… Inspirujte se receptem foodblogerky Kayi, a pokud máte v lednici nebo ve spíži jiné zbytky potravin, klidně ho obměňte.

Co budete potřebovat

50 g slaniny, 300 g různé zeleniny (cuketa, paprika, jarní cibulka, cherry rajčata), 200 g vařených brambor, 6 vajec, 100 ml smetany na vaření, 40 g sýra (například parmazán), sůl a pepř

Jak na to

Nejprve na suché pánvi vyškvařte slaninu dozlatova a odložte ji na talíř. Přidejte lžíci oleje a postupně opečte plátky zeleniny, lehce je osolte a dejte také stranou. Přidejte druhou lžíci oleje a opečte brambory. Stáhněte plamen. Zakápněte zbylým olejem, vraťte opečenou zeleninu a slaninu. V misce dobře prošlehejte vajíčka se smetanou, osolte, opepřete a nalijte do pánve. Navrch přidejte strouhaný sýr a pod pokličkou pozvolna zapékejte dozlatova (10 až 15 minut).

Zdroj: Kaya, Kuchařka pro dceru