Jedním z hlavních lákadel prefabrikace dřevostaveb je rychlost, s jakou mohou být tyto domy postaveny. Díky tomu, že jsou jednotlivé části stavby vyrobeny v továrně a poté přepraveny na místo stavby, mohou být domy postaveny a dokončeny i během několika týdnů.

Prefabrikovaná dřevostavba je během 4 až 5 dnů pod střechou a uzamykatelná je hned po prvním dni montáže,“ uvádí Václav Brejcha, technický ředitel firmy ATRIUM dřevostavby, která se na prefabrikované dřevostavby zaměřuje.

Přesnost vedoucí k dlouhodobé životnosti stavby

S prvním bodem jde pak ruku v ruce i další přednost, opět zajištěná výrobou v kontrolovaném továrním prostředí. Pokročilé technologie a stroje totiž také zajišťují konzistentní kvalitu a přesnost ve všech fázích výroby, což vede k minimálnímu množství chyb při montáži a zajišťuje dokonalé zarovnání a spojení jednotlivých částí během instalace na staveništi.

Panely vyrábíme v ideálních podmínkách na velkoplošných montážních stolech, klademe zde důraz především na přesnost a detailní provedení. Pomocí CNC stroje dosahují nosné prvky milimetrové přesnosti. Právě proto je následně celý dům velmi rychle a přesně na staveništi smontován,“ dodává Brejcha.

Prefabrikovaný modulární dům - moderní udržitelná architektura

Zdroj: Youtube

Dům plnící veškeré estetické požadavky

Prefabrikované dřevostavby nabízejí také vysokou míru flexibility v designu. Díky technologiím výroby je možné vytvořit širokou škálu různých architektonických stylů a konfigurací, včetně individuálního řešení obytného prostoru.

To umožňuje zákazníkům přizpůsobit si svůj dům podle svých individuálních potřeb a estetických preferencí. Od moderních a minimalistických po tradiční a rustikální.

Ekologický aspekt

Přestože dřevostavba je již sama o sobě ekologickou variantou bydlení, prefabrikované dřevostavby tento aspekt posouvají na vyšší úroveň. Nejenže je hlavním stavebním materiálem dřevo, výroba na míru zároveň zajišťuje vznik minimálního množství odpadu a efektivní využití surovin.

Prvky dřevostavby jsou zkompletovány v hale za stejných teplotních podmínek, přesně na milimetry dle zadávací dokumentace, nosné hranoly jsou zpracovány CNC stroji s minimem odpadu,“ říká Brejcha.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Věříte moderním dřevostavbám?

Ano, měl jsem možnost se přesvědčit na vlastní oči. 100 %
Ne, dávám přednost cihle. 0 %

Výhody moderní dřevostavby

Díky všem výše uvedeným faktorům jsou prefabrikované dřevostavby atraktivní volbou pro ty, kteří hledají moderní, dobře postavený a odolný domov a nechce se jim čekat příliš dlouho na nastěhování.

Další výhodou dřevostavby je absence tzv. zabudované vlhkosti, což je problém, který v případě zanedbání cirkulace vzduchu může vést až k plísním. Tyto vlastnosti společně nabízí rychlý, udržitelný a cenově efektivní způsob výstavby moderních domů.

Zdroj: archdaily.com, archiweb.cz

Související články