Sídlo v tudorovském stylu, které si nechala postavit zesnulá rocková legenda Joe Cocker, bylo nedávno vydraženo za 18 milionů dolarů. Usedlost je známá jako „Mad Dog Ranch” a byla poprvé postavena v roce 1994 přímo na zakázku Joea Cockera. Nachází se v coloradském Crawfordu a nabízí dechberoucí výhled na Needle Rock, Landsend Peak a pohoří West Elk.

Dům o rozloze 15 873 čtverečních metrů stojí na 316 akrech a je lemován lesy, což z něj činí mimořádně soukromé útočiště. Sídlo se prodává plně zařízené s rozsáhlou sbírkou umění, knihovnou a jeho milovaným historickým kulečníkovým stolem, který kdysi patřil králi Eduardu VII. Součástí je také Cockerův klavír a zlatá deska.

Čtěte také

Kdo má uklízet sníh na chodníku

Čtěte také

Kdo zodpovídá za úklid sněhu na chodníku?

Dům postavil architekt John D. Kelley, který do něj vnesl elegantní anglický styl a spojil ho s moderní horskou estetikou. Majestátní dům je postaven z kamene a má velkolepou kruhovou příjezdovou cestu. Nachází se zde celkem 15 ložnic, 15 koupelen a čtyři toaletní místnosti. 

Dům v zámeckém stylu má velkolepou terasu, která se táhne po celé délce domu a z níž se nabízí výhled do dvora. Na dvoře se nachází několik míst k sezení, krytá terasa a venkovní krby. 

Podívejte se na dům i na videu:

K dispozici je také formální jídelna, garáž pro pět aut, knihovna, vířivka a kulečníková místnost s barem.

Skutečné kouzlo však čeká venku. Je zde mnoho působivých zahrad, 60 akrů zavlažovaných polí, stáje pro koně, dva obrovské tobogány a přístup k potoku Cottonwood Creek. Je to dokonalé místo pro rybaření, pěší turistiku, jízdu na kole, projížďky na koních a prozkoumávání přírody. 

Zdroj: profimedia.cz, forbes.cz

Čtěte také

Šťovík

Čtěte také

Šťavel je boží rostlinka