Velká část barevné palety vychází z trendů v keramických obkladech a dlažbách a může být i cílená. Pak se koupelny dotkne jen někde, částečně. Naopak top interiérové styly, které se chtějí těšit v roce 2024 vaší přízni, mají mnohem širší záběr. Čemu dáte přednost?

Doporučujeme! V tomto videu uvidíte proměnu koupelny v takzvaném skandi pobřeží. Dokazuje, že trendy mají sloužit hlavně jako inspirace, nikoliv dogma:

Zdroj: Youtube

Skandi, boho a industriál

V hledáčku interiérových trend-setterů se objevují hlavně tři styly. Boho styl je poměrně rozevlátý, umírněnost mu však dodává přívlastek „chic“. Bude se líbit lidem, kteří mají rádi zaplněný prostor, ale s nápadem a vtipem. Velkou roli v něm hrají živé zelené stěny nebo alespoň několik hrnkovek, promítá se v něm i retro a vintage, například v podobě obkladů a dlažeb s patinou.

Skandinávský styl je také široce „rozkročený“, ostatně i proto u nás zdomácněl. Aby nepůsobil sterilně, vyplatí se přibrat alespoň jednu akcentovou barvu, třeba černou, která je nyní v koupelnách opravdu hodně populární.

A industriální styl? Ten zase odhaluje, třeba původní cihelné nebo betonové stěny. Pokud doma nic takového nemáte, pracujte s imitacemi, v barevnosti je prioritní šedá v různých odstínech.

Nejde o náhodu

Tyhle tři interiérové styly nejsou preferované náhodně, dají se totiž navzájem kombinovat. Při výběru toho pro vás nejvíce trendy se řiďte hlavně pocitem, tím, bez čeho se vaše povaha neobejde. Skandinávský styl více sedne lidem, kteří ctí pořádek a řád, boho-chic bude bavit spíše "rozlítané" duše a industriálně řešená koupelna je jako stvořená pro vytvoření efektu autenticity a život ve městech.

A co barvy?

Základní vybarvení se opět inspiruje přírodou. Dřevo (jakékoliv) a kámen (nejoblíbenější je mramor) či jejich napodobeniny mají tak neotřesitelnou pozici, že je nic nemůže ohrozit. K nim se řadí další přírodní odstíny hlavně béžové (krémové, smetanové), hnědé, zelené či terakoty. Další skupinu zastupují opravdu hodně výrazné, mnohdy tmavší barvy. Například modrá, zelená, ale i fialová jsou skutečně syté. A kdo si na ně netroufá, ten se najde v pastelových barvách.

Mezi trendy koupelnové barvy bude v roce 2024 stoprocentně patřit i černá. Opět máme nabídku pro ty, kdo si na nejtemnější barvu netroufnou – zkuste antracitovou, to je něco mezi černou a šedou. Černá se dostává dokonce i na nábytek v běžných modelových řadách.

Konec nudy
Kromě nadčasové bílé barvy jsou už teď k vidění barevné vany, sprchové vaničky či umyvadla. Na nich je krásně vidět výše uvedená barevná paleta - preferují totiž syté barvy, ovšem i ty pastelové, černou a různé tóny šedé. Chybí snad jen dekory dřeva.
Ovšem barevně se proměňují také vodovodní baterie, kromě tradičního chromu je v kurzu černá, šedá, pro někoho v tomto segmentu představuje zajímavost bílá. A mezi barvy, jež budou hrát minimálně u baterií (nejen) v koupelně prim, patří i ta, jež má evokovat hřejivý západ slunce.

Zdroj: TikTok, designliving365.com