Když vyberete správné obkladačky či dlaždice, prostoru dodají osobitost a styl. Zatímco v předešlých letech se jejich design točil spíše kolem jednoduchých vzorů v monochromatických tónech bílé a šedé, v roce 2023 se můžete těšit na tyto nové zajímavé styly:

Ručně vyráběné dlaždice

Ručně vyráběné dlaždice jsou charakteristické pro Maroko a Blízký východ. Jsou zajímavé v tom, že každý kus je mírně odlišný a jedinečný, vytvářejí organický, řemeslný vzhled, ať je použijete jako zástěnu v kuchyni, nebo do koupelny.

Přírodní kámen

Sklon k přírodním materiálům je a bude dlouhodobým trendem. Pokud jde o dlaždice a obklady, mimořádně oblíbené jsou ty z přírodního kamene – žula, břidlice, mramor, travertin a vápenec. Jsou sice dražší, ale také jsou nadčasové, sofistikované a především odolné a snadno se udržují.

Textura, vzory a mozaiky

Texturované a trojrozměrné obkladačky vyvolávají nejen zrakový, ale i hmatový zážitek. V interiéru vytvářejí přímo umělecký efekt. Je to skvělý způsob, jak dodat místnosti originalitu, aniž byste ji přesytili barvami nebo vzory.

Vítané jsou také výrazné barvy a vzory. Dekorativní dlaždice a obkladačky se stávají ústředním bodem místnosti. Neutrálnější odstíny jsou vhodné, máte-li v interiéru jiný dominantní prvek. Zajímavým řešením, když se obáváte, že by vzorů bylo příliš, je vybrat jen jednu menší stěnu, na kterou umístíte vzorované obkladačky nebo mozaiku, a ve zbylém prostoru použijte jednoduché dlaždice v doplňkové barvě.

Dlaždice s vysokým leskem

Dlaždice s vysokým leskem jsou skvělým způsobem, jak rozjasnit prostor, protože přirozeně odrážejí světlo. Vysoce lesklé povrchové úpravy obecně pomáhají vytvořit teplý, rozjasňující efekt v kuchyních a koupelnách. I kovové akcenty na dlaždicích podporují odrážení světla a vytvářejí dekorativní lesk.

Zdroj: homebydleni.cz, bydleni.cz