Začátek podzimu vůbec nemusí být depresivní. Fakt, že se dříve stmívá, totiž brzo vyváží výjimečná světelná šou, která provází naše hlavní město už řadu let. Chcete poznávat Prahu v jiném světle?

Festival výjimečných světelných instalací baví dospělé i děti, podívejte se na letošní pozvánku:

Zdroj: Youtube

Největší magnety: dva videomappingy

Kdo si pamatuje loňský videomapping, který rozsvítil kostel sv. Ludmily na Vinohradech, už teď je zvědavý na ty letošní. Populární videomappingy doslova prozáří budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí a také kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

Ještě jednou: shrnutí pro ty, kdo nechtějí číst dál
Signal Festival 2023 = 2 videomappingy, 2 hlavní trasy, 17 světelných instalací našich i zahraničních tvůrců plus 3 zajímavosti. Většina z nich je volně přístupná, na 7 instalací potřebujete placený vstup. Signal Festival proběhne v Praze od 12. do 15. října 2023.

Dvě hlavní trasy plus tři odbočky

Osm světelných instalací vás čeká v centru Prahy, dalších 9 instalací objevíte v Karlíně a v Holešovicích. Kromě těchto dvou hlavních tras se letos nabízí ještě tři odbočky, které vám představí v jiném světle umění "na ulici".

Jde o osm metrů vysokou betonovou sochu v Centru Bořislavka, dále o obklad větracích komínů Letenského tunelu, a ještě o jednu parádičku, podívejte se do festivalové mapy.

3 tipy redakce

Každý si z bohatého programu vybírá, co je mu nějakým způsobem blízké. Co zaujalo nás v redakci?

  • Projekt legendárního divadla Laterna Magika, který se odehraje v budově Muzea města Prahy (kvůli této akci bude zcela výjimečně otevřené 2. patro, objekt se totiž rekonstruuje).
  • Výjimečná je i instalace Thermal Drift (hřiště u ZŠ a MŠ na Lyčkově náměstí), která využívá termální kamery k tomu, aby lidé vytvářeli portréty vlastním tělesným teplem.
  • Speciálně pro děti je určená interaktivní expozice v Kampusu Hybernská. Nicméně zde hrozí, že se odsud nebude chtít odejít nikomu, ani dospělým.

Zdroj: Signal Festival