Zařizujete si kuchyň, uvažujete nad pořízením kuchyňského ostrůvku, ale nejste si jisti, jestli má smysl i ve vašem interiéru? Pak pro vás máme hned 10 důvodů, které vás mohou přesvědčit.

1. Přidá pracovní plochu

Zdroj: Youtube

Kuchyňský ostrůvek má spoustu výhod. Tou největší je, že rozšiřuje pracovní plochu. Aby byl funkční, jeho rozměry by měly být minimálně 150 x 60 cm. Chcete-li ho doplnit zónou na vaření nebo mytí, nezapomeňte si „půdu“ připravit dopředu a myslete také na rozvody, přívod vody a připojení odpadu. Budete potřebovat také dostatečný manipulační prostor kolem těchto zón.

2. Rozšíří úložný prostor

Kuchyňský ostrůvek vyřeší problém s chybějícími úložnými prostory. Můžete vyřešit zásuvky na nádobí, vestavěnou vinotéku, malou lednici, myčku na nádobí nebo koše na odpadky. S umístěním spotřebičů se bude jen zvětšovat.

3. Přidá extra sezení

Jedna z mnoha oblíbených podob ostrůvku je z jedné strany pracovní prostor, z druhé barové sezení. Přidáním barových stoliček získáte prostor navíc, ten může nahradit i jídelní stůl. Máte návštěvu a připravujete jí pohoštění? Pak se vám bude hodit barová část, kde můžete vařit, sedět a povídat si najednou.

4. Vizuálně oddělí prostor

Velká kuchyně si ostrůvek přímo žádá. Díky tvaru, materiálu a barvám ovlivní její design. Využijete jej v prostorách s otevřenou dispozicí, kde můžete oddělit prostor kuchyně od jídelny nebo obývacího pokoje bez stavebních úprav. Designem kuchyňské ostrůvky obvykle navazují na zbytek kuchyně, takže se vyrábějí v různých stylech – od minimalistických po rustikální.

5. Je ideální pro rodiny s dětmi

Z ostrůvku se v kuchyni může stát komunikační centrum rodiny nebo srdce denní části domácnosti. Vaše děti můžete mít na očích i při vaření. Děti můžete k ostrůvku posadit a nechat je, aby vám při vaření pomáhaly.

6. Nabízí možnost přizpůsobení

Kuchyňské ostrůvky jsou velmi variabilní a mohou se přizpůsobit potřebám každé rodiny. Mohou sloužit jako prostor pro vaření, ale také jako místo pro snídani, rychlý oběd, nebo dokonce pracovní stanici na domácí úkoly. Díky nim můžete vytvořit víceúčelový prostor, který se stane srdcem vašeho domova.

7. Zlepšuje tok pohybu

Správně umístěný kuchyňský ostrůvek může vylepšit tok vašeho pohybu v kuchyni. Pokud je umístěn ve středu místnosti, může vytvořit přirozenou cestu mezi pracovními zónami. To umožňuje plynulý přechod mezi přípravou jídla, vařením a servírováním, což vede ke zvýšené efektivitě a pohodlí při vaření.

8. Poskytuje lepší možnost sociální interakce

Kuchyňský ostrůvek může fungovat jako místo, kde se rodina a přátelé setkávají a tráví společný čas. Poskytuje prostor pro neformální rozhovory a společné aktivity, jako je vaření společných jídel nebo relaxace spojená s pitím a občerstvením.

9. Může zvýšit hodnotu nemovitosti

Kuchyňský ostrůvek je atraktivním prvkem pro potenciální kupce nemovitostí. Přidává hodnotu a atraktivitu kuchyni i domu. V dnešní době jsou kuchyně jedním z hlavních argumentů při prodeji nemovitosti, a tak přidaná hodnota kuchyňského ostrůvku může být rozhodujícím faktorem pro mnoho kupujících.

10. Umocňuje estetiku kuchyně

Kromě své funkčnosti přidává kuchyňský ostrůvek do prostoru také estetickou hodnotu. Může sloužit jako centrální vizuální bod kuchyně a přitahovat pozornost svým designem, materiálem a barvou. Dobře navržený ostrůvek může zvýraznit celkový styl a vkus interiéru a přidat do kuchyně jedinečný a elegantní prvek.

Zdroj: livinis.cz, drevostavitel.cz, homeincube.cz, sconto.cz

Související články