Nejdůležitějším prvkem v dětském pokoji je bezesporu postýlka. Ta se stane nejpoužívanějším kusem nábytku v místnosti. Při jejím výběru byste se měli zaměřit na několik faktorů, mezi nimiž jsou nejen design, ale také pohodlí a bezpečnost.

Jak by měla vypadat postýlka pro miminko?

Dětská postýlka musí tvořit bezpečné a příjemné prostředí pro vaše miminko. Kromě designu tedy zkoumejte také materiál a bezpečnostní standardy.

Zdroj: Youtube

Při výběru dětské postýlky je na prvním místě její bezpečnost. Při výběru konkrétních kousků zkontrolujte, zda daná postýlka splňuje potřebné bezpečnostní normy a jestli má certifikáty od renomovaných institucí. Vhodná postýlka by měla úspěšně projít všemi testy a splňovat standardy pro bezpečnost postýlek.

Pozornost věnujte také prostoru, který je mezi jednotlivými mřížkami postýlky. Mezery by měly být spíše menší, aby mezi nimi dítě nemohlo uvíznout nebo se jinak zranit.

Jaký materiál je pro postýlku nejvhodnější?

Dětská postýlka by měla být vyrobena z kvalitních materiálů, které budou zdravotně nezávadné. První volbou rodičů jsou obvykle dřevěné postýlky, které jsou odolné, ale také stabilní.

Díky tomu mohou posloužit i více dětem po sobě. Nejobvyklejší jsou postýlky ze smrkového, bukového, břízového a borovicového dřeva.

Důraz musíte klást i na výběr kvalitní matrace. Ta by měla poskytovat dostatečnou oporu dětské páteři. Pro miminka je vhodnější tvrdší matrace. Vhodná je například matrace z elastické studené pěny. Je odolná a vhodná i pro alergiky. Vhodná je i matrace s kokosovým vláknem.

Další prvky, na které byste neměli zapomenout

Kromě bezpečnosti můžete myslet samozřejmě i na design a praktičnost postýlky. Při výběru postýlky se snažte, aby ladila se zbytkem dětského pokoje.

V některých postýlkách jsou zabudované úložné prostory, například ve formě zásuvek, do nichž se vejdou různé potřeby pro vaše nejmenší. Pokud bude postýlka vybavena kolečky, můžete s ní libovolně pohybovat po prostoru. To oceníte jak při úklidu, tak i potřebě mít dítě blíž u sebe.

Postýlka, která poroste s dítětem

V posledních letech jsou oblíbené také postýlky, které rostou spolu s dítětem. U některých modelů můžete nastavovat matraci do různých výšek, jindy můžete odstranit boční stěnu a postýlku přisunout ke své posteli.

Jiné postýlky můžete v průběhu prvních let života dítěte různě přeskládat, díky čemuž postýlku využije novorozenec, ale i batole.

Zdroj: independent.co.uk, choice.com.au, startingblocks.gov.au

Související články