Poznáváte rádi krajinu ze sedla kola? Ideální je zamířit mimo město a užít si nerušenou vyjížďku. Využijte příznivé počasí a naplánujte si hezký cyklovýlet. Máme pro vás tipy na nenáročné projížďky okolo vodních toků, krásnou přírodou nebo náročnějším terénem po cyklostezkách. Stačí se jen vyhoupnout do sedla a užít si radost z pohybu.

1. Zlatá stezka Českého ráje

Český ráj, to jsou hrady, zámky, zříceniny, skalní města, jezera i malebné vesničky. Málokde najdete takovou koncentraci přírodních i kulturních zajímavostí na jednom místě. Stezku můžete projet celou, vybrat si některé úseky nebo si udělat pár odboček. Doporučujeme nevynechat Prachovské skály, Trosky, Malou Skálu ani hrad Kost, který znáte z pohádky S čerty nejsou žerty. 

2. Labská cyklostezka

Vydejte se Českým Švýcarskem kolem Labských pískovců do Českého středohoří, dále rovinatým Polabím a přes podhůří Krkonoš až do samotného Krkonošského národního parku k prameni Labe. Labská stezka vás provede romantickými městy s bohatou historií či moderními krajskými metropolemi, kde se prolíná historická a moderní architektura. Ochutnávku historie nabízí středověké hrady na Labi, zrekonstruované zámecké areály, stejně jako vojenské pevnosti.

Chcete se vydat na Labskou cyklostezku? Pak se mrkněte na toto video s užitečnými informacemi:

Zdroj: Youtube

3. Třeboňská cyklostezka

Rovinatá krajina a spousta přírodních i kulturních památek přímo vybízí k objevování. Kolem rybníků vás čeká pohodová projížďka, kde na každém kroku narazíte na stánek s proslulými třeboňskými kapry a kapřími hranolky. A až toho budete mít dost, najdete vyžití například při prohlídce Schwarzenberské hrobky nebo v muzeu marcipánu.

4. Moravská cyklostezka

Cyklotrasa Moravská stezka má více než tři sta kilometrů a vede napříč Moravou od polských hranic po Lednicko-valtický areál na jižní Moravě. Začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků. Vyznačená cyklotrasa kopíruje železniční trať. Využít tak můžete spojů, které převážejí kola, a na vybraných nádražích si lze kolo také zapůjčit. 

5. Cyklostezka U Baťova kanálu

80kilometrová trasa po březích Baťova kanálu se řadí mezi nejoblíbenější cyklotrasy. Kromě malebné přírody máte totiž po ruce také spoustu vína, které k dovolené na Moravě neodmyslitelně patří. Téměř úplná rovina, přehledný terén a převážně asfaltový povrch dělá z této cyklotrasy ideální dráhu nejen pro výlet na kole, ale i na in-line bruslích. Navíc se nabízí možnost udělat si delší trasu a zpět se svézt lodí, která je na přepravu kol uzpůsobena. 

Zdroj: kudyznudy.cz, cklub.cz

Související články