Homeoffice v kuchyni má své pro a proti. Mezi kladné důvody, proč mít pracovnu v kuchyni, patří, že jste v centru dění a máte o všem přehled. Káva je navíc na dosah ruky. Když se ale odpoledne nebo v podvečer u stolu sejde celá rodina, ruch může pracovní morálku narušit. Nehledě na to, že i hluk digestoře a myčky, nebo i vůně a pachy z vaření mohou být rušivými elementy.

Pracovní místo na kuchyňské lince

Pokud nemáte místa nazbyt, může být vaše pracovní místo součástí kuchyňské linky. Stačí, když pod kusem pracovní desky necháte volný prostor a místo skříňky, která by zde byla za normálních okolností umístěná, dáte kancelářskou výškově nastavitelnou židli. Když zrovna nebudete pracovat, místo poslouží i pro přípravu jídla.

Využijte výklenky a místa u okna

V atypické kuchyni objevíte nevyužité kouty nebo výklenky, kam se dá nainstalovat nebo jen částečně zapustit psací stůl. Ten může tvořit jen pracovní deska uchycená na bocích ke stěně a pár poliček na různé pomůcky k práci.

Schovejte psací stůl do skříně

Pracovní místo může být zakomponované do skříně. Jeho výhodou je kromě jiného i pořádek v kuchyni. Po práci stačí odsunout židli a zavřít dveře. V postranních policích skříně mohou být další police na pracovní potřeby, knihy a dokumenty.

Nástěnné stoly v kuchyni

Další možností, jak zakomponovat pracovní stůl do kuchyně, je využít kus prázdné stěny a nainstalovat na něj nástěnný stůl. Až budete potřebovat pracovat, stačí stůl vyklopit a přisunout k němu židli. Když se u vás navíc sejde početnější návštěva, tento stůl můžete využít na odklad nepotřebných věcí.

Pracovní stůl součástí kuchyňského ostrůvku

Máte ve své kuchyni místo na kuchyňský ostrůvek? Pak neváhejte a pořiďte si ho. Nejenže ho využijete na příležitostný homeoffice, ale děti si u něj mohou dělat domácí úkoly. Stačí k tomu barové židle s opěrkou. Tato možnost ale není vhodná pro vaše záda. Proto využívejte pracovní místo u kuchyňského ostrůvku jen, když to bude nutné.

Zdroj: jika.cz, drevostavitel.cz

Související články