Chcete mít u domu a na zahradě zajímavé opěrné zdi, ploty, schody, studnu a ohniště? Hledáte umělý kámen, pevně spojenou nebo retenční dlažbu? Uvítali byste zpevnění svahu s možností přímého osázení rostlinami? Potřebujete zátěžové dlaždice na příjezdovou cestu ke garáži, okrasnou dlažbu v podobě kamene nebo s reliéfem a barvou dřeva na terasu?

Zdroj: VLM

V podstatě vše z naznačených možností využití si můžete dopřát. Tyhle výrobky patří do programu společnosti CS-BETON. Abyste takříkajíc nekupovali zajíce v pytli, můžete si je prohlédnout na krásném místě v Parku inspirace, který se nachází u výrobního závodu společnosti u Žernoseckého jezera.

Park inspirace vám pomůže s návrhem zahrady

Malebný dvouhektarový zahradní areál je volně přístupný veřejnosti a za několikaletou existenci se stal oblíbeným výletním místem místních obyvatel i turistů. Leží u Žernoseckého jezera, které nabízí příjemný odpočinkový pobyt i s koupáním a rybařením.

Do Parku inspirace se dostanete autem, po cyklostezce, v letních měsících i lodí. Na místě je možnost občerstvení, odpočinku a hlavně prohlídky skvěle upraveného parkového/zahradního prostoru.

Park je rozdělen do několika zón s různými úpravami zeleně a použitými materiály. Najdete v něm různé typy betonových dlažeb, obrubníků, zídek či palisád. K vidění je například japonská zahrada, přírodní zahrada s jezírkem a lekníny nebo běžná městská parková úprava.

Různé barvy a povrchy si můžete nejen prohlédnout, ale také osahat a pošlapat v botách i naboso. Pro někoho je příjemný hladký povrch, jinému se může zalíbit třeba reliéf dřeva nebo antiko.

Venkovní showroom

„Park inspirace každoročně přivítá desetitisíce návštěvníků z celé republiky a přináší jim tipy, jak mohou svou zahradu pojmout. Zájemci si mohou prohlédnout všechny možné varianty na vlastní oči, ověřit si, jak vypadají výrobky firmy použité v konkrétním chodníku, opěrce nebo třeba terase, a inspirovat se,“ uvedl na setkání s novináři Josef Matějka, majitel rodinné firmy CS-BETON a iniciátor vzniku Parku inspirace.

Při prohlídce jednotlivých částí parku vás jistě upoutají cedulky s QR kódy, umístěné na použitých betonových prvcích. Stačí namířit chytrý mobilní telefon, a pokud v něm máte nainstalovanou aplikaci pro čtení QR kódů, dostanete se přímo na stránku produktu. Ze stojanu na několika místech zahrady si můžete vzít mapku parku anebo katalog. Můžete si nechat i poradit od odborníků, kteří jsou na místě.

Pro ty, kdo mají málo času nebo jsou zdaleka, a nemohou tak dorazit osobně, je k dispozici interaktivní 3D prohlídka na webových stránkách Parku inspirace.

Podívejte se na fotografie a video, možná vás napadne, že by vaše zahrada nějaký betonový prvek zrovna potřebovala. Za pár dnů vám přiblížíme i to, jak probíhá výroba betonu pro zahradu i pro liniové stavby a čím je výjimečná.

Zdroje:

Související články