Než začnete s vyfukováním, vajíčka dobře omyjte. Nemusíte hned používat vodu s čističem, zkuste octový roztok. Měl by pomoci i na odstranění kódu na vajíčku. Ale na kód platí také nanohoubička, stačí ji navlhčit a chvíli otírat - podívejte se na video. Nanohoubičku užijete v domácnosti kdykoliv během roku, na čištění bez chemie (zvládne hladké povrchy, textil a údajně i kůži).

V tomto videu, zhruba od 2. minuty, uvidíte, jak nanohoubička zabírá na odstranění kódů na vejcích:

Zdroj: Youtube

Klasicky: skrz 2 dírky

Na užším a širším konci vajíčka vytvořte dvě dírky, jehlou nebo ostrým koncem nůžek na manikúru. Pak obsah promíchejte, aby se narušil žloutek, například špejlí nebo párátkem. A vyfukujte. Nespěchejte, aby skořápka nepraskla.

Pokud se vám nechce dotýkat vejce ústy, vyfukujte přes papírový kapesník. Nezapomeňte: Abyste se zbavili všech vaječných zbytků, ještě napusťte do vajíčka trochu vody, přidržte prsty na obou dírkách, vajíčkem zatřeste a opět vyfukujte.

Tohle zvládne i dítě: 1 větší dírka a brčko

Vyfukování pomocí brčka je zábavné a zvládnou ho i děti. Na širším konci vejce vytvořte dírku velkou tak, aby se do ní vešlo plastové brčko s kloubem. Ale nejprve rozrušte obsah vejce. Pak do dírky vložte kratší stranu brčka, delší stranu brčka ohněte a do ní foukejte, dokud nevytlačíte obsah vejce do misky. Hotovo? Vajíčko zase naplňte trochou vody, zatřeste jím a vodu vyfoukněte brčkem.

Netradičně: 1 menší dírka a injekční stříkačka

Na širší straně vejce vytvořte malou dírku jehlou z injekční stříkačky. Obsah (rozrušení žloutku) promíchejte rovněž jehlou. Do injekční stříkačky s jehlou nasajte vzduch, jehlu vložte do mini dírky a vzduch pomalu vytlačujte. Opakujte tak dlouho, dokud se bílek se žloutkem nedostane ven.

Potom vajíčko zase propláchněte. Do injekční stříkačky natáhněte trochu vody, aplikujte ji do vajíčka. Zase vajíčkem zatřeste a vodu vytlačte ven. Náš tip: Tahle metoda funguje, i když použijete injekční stříkačku bez jehly.

Zábavně a úplně jinak

Zkusit se dají i další alternativní metody. Obsah vajíčka se dvěma dírkami se dá odsát i dětskou odsávačkou na hleny. Nebo pumpičkou na kolo. A kdo má rád všelijaké drobné vychytávky, může si koupit speciální sadu na vyfukování vajec jednou dírkou. Jak funguje, vidíte ve videu nahoře.

Zdroj: youtube, denik.cz

Související články